Hlavní obsah

Značkaři turistických tras mají v Ústeckém kraji víc práce i kvůli kůrovci

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

23. 5. 12:18

Klub českých turistů dostane od kraje 600 tisíc korun na značení nových tras a údržbu stávajících. Více práce má kvůli kůrovci, ale také kvůli s požadavkům obcí, kterých přibývá s ohledem na rozvoj domácí turistiky.

Článek

Kvůli kůrovci a kácení padla řada stromů i se značkami, musí se tak vyznačit bezpečné obchůzky.

Nově značené jsou letos už okružní výlety na Šluknovsku nebo z Bíliny do Kostomlat pod Milešovkou. Na území Ústeckého kraje pečuje klub o téměř 3000 kilometrů značených turistických cest, což obnáší starost o značky, rozcestníky, různé tabulové mapy a odpočívadla. „Vím, že se v loňském roce podařilo obnovit značení v úctyhodném objemu 978 kilometrů a bylo vyvěšeno 400 kusů směrovek. Aby nebyla porušena kontinuita záslužné práce krajských značkařů a případně mohly být pořádány turistické akce pro veřejnost, podpoří Ústecký kraj pěší turistiku právě tímto způsobem,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj).

Značkařů je 150, což podle Eichlera není mezi kraji málo, ale vzhledem k ploše regionu by bylo potřeba lidí víc. „Je to velmi záslužná, ale neplacená práce. Velmi rádi bychom přivítali hlavně mladší lidi, rádi je proškolíme,“ uvedl předseda Klubu českých turistů v Ústeckém kraji Jan Eichler.

Práce mají značkaři nyní více než v minulosti. „Obce začínají výrazněji vnímat rozvoj cestovního ruchu, přibývají nároky na značení nových tras nebo různých spojek. Některé obce si práci u nás objednají a zaplatí,“ uvedl Eichler. Značení si u klubu objednávají i některé spolkové země v sousedním Německu. „Můžeme být hrdí na to, že máme v České republice značení nejlepší na světě,“ zdůraznil Eichler.

V péči má klub i cyklotrasy. „Těch peněz je stále málo s ohledem na kalamitu. Řada stromů se musí uříznout. Snažíme se jednat s Lesy ČR, aby je řezali ve výšce nad třemi metry, aby tam ta značka zůstala. Některé stromy vyvrátí vítr, smrky kvůli kůrovci spadnou a cesta se uzavře. Pak musíme vyznačit náhradní, která se vyhne nebezpečným místům,“ uvedl Eichler.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované