Plzeň padla s Fiorentinou až v prodloužení a v pohárové Evropě končí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Na každý nový článek vám budeme posílat upozornění do emailu.

Plzeň skončila v Evropské konferenční lize ve čtvrtfinále.

V italské Florencii se proti sobě utkali v odvetném zápase čtvrtfinále Evropské konferenční ligy domácí ACF Fiorentina s Viktorií Plzeň. Ačkoliv Plzeň bojovala, do semifinále konferenční ligy se nepodívá.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

První poločas skončil stavem 0:0. Ačkoliv byla Fiorentina aktivní, brankář Viktorie Plzeň Martin Jedlička všech sedm střel vychytal a fotbaloví experti jeho výkon popisují v superlativech.

I přes vyloučení plzeňského Cadua v 67. minutě i druhý poločas skončil stavem 0:0.  Plzeň střídala – do hry přišel Řezník místo Chorého.

Hned na začátku prodloužení však vstřelil gól Nicolás González (Fiorentina).

Během druhého prodloužení přidal gól Cristiano Biraghi (Fiorentina) a změnil stav na konečných 2:0.