Hlavní obsah

Mamablog: Angličtina pro nejmenší. Proč mluvit cizím jazykem už na batolata

3. 3. 2019

Hlavní je hra a zábava. Při ní se děti nenásilnou formou učí anglicky. (Video: Zuzana Hodková, Seznam.cz)

Pravidelný pořad pro mámy od mámy. V něm deník jedenáctiměsíční holčičky a ukázka kurzu angličtiny pro ty úplně nejmenší.

Článek

Eda nemluví. Ani nechodí. Přesto „chodí na angličtinu“.

S cizím jazykem totiž mohou děti začít už od tří měsíců. Učí se zábavnou formou a v hodině se neustále něco děje. Děti prolézají tunelem, hrají si s míčky, poznávají obrázky. A u toho všeho se naprosto přirozeně učí anglicky. A tak i když třeba česky ještě neřeknou víc než „máma“ a „táta“, na otázku „Where is the table?“ okamžitě ukážou na stůl.

„Přijímají ten jazyk přirozeně, otevírají se jim v mozku centra, která to přijetí jazyka umožňují velice snadno,“ vysvětluje Romana Zamrzlová z Helen Doron English.

To, že by se batolatům, která zatím neumí ani česky, oba jazyky pomíchaly, prý nehrozí. „Je pro ně naprosto přirozené, že se potkávají s češtinou i angličtinou. Plynule přecházejí z jednoho jazyka do druhého. Spojí si to,  že když přijdou na angličtinu, celou hodinu si hrajeme v angličtině,“ dodává Zamrzlová.

Budu upřímná. O angličtině pro miminka jsem si dopředu myslela své. Po absolvování této hodiny jsem ale „dětskou angličtinu“ zařadila mezi ty nejzajímavější kurzy, které jsme s Edou navštívily – a že jich za ten téměř rok, co pořad točíme, bylo.

Máte další tip, co podniknout s malými dětmi? Dejte mi vědět na Instagramu @mamablog_eda.tob.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Sněmovna rozhodne o stíhání Roznera

  Sněmovna by měla na nadcházející schůzi rozhodnout o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání. Roznera chce policie stíhat kvůli jeho výrokům o někdejším romském táboře v Letech u Písku. Poslanec při kritice rozhodnutí někdejší vlády o odkupu vepřína blízko pietního místa v Letech použil spojení „neexistující pseudokoncentrák“.

 • Babiš míří do USA, ve čtvrtek bude jednat s Trumpem

  O kybernetické bezpečnosti, mezinárodní situaci a o zachování obchodu bez bariér mezi Spojenými státy a Evropskou unií chce jednat premiér Andrej Babiš (ANO) s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Babiš na návštěvu Spojených států odletí v úterý, prezident Trump českého premiéra přijme v Bílém domě ve čtvrtek. Babiš hodlá ve Spojených státech jednat také se zástupci vědeckých institucí a s dalšími americkými politiky.

 • V New Orleans najelo auto do cyklistů: dva mrtví a šest zraněných

  Dva lidé zemřeli a šest dalších utrpělo zranění poté, co do nich v sobotu večer na rušné třídě v New Orleans na jihu USA vrazilo auto. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AP. Řidiče vozu policie zadržela a zjišťuje, zda nebyl pod vlivem alkoholu či drog. Přesná příčina tragédie je zatím nejasná.

 • Zemřel americký architekt Kevin Roche, držitel Pritzkerovy ceny

  Ve věku 96 let zemřel americký architekt irského původu Kevin Roche, který projektoval přes 200 budov po celém světě a získal mimo jiné Pritzkerovu cenu, jež bývá označována jako Nobelova cena za architekturu. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP.