Hlavní obsah

Kdo dneska šetří, přichází o peníze, říká investorka Margareta Křížová

Foto: Miloš Čermák, Seznam Zprávy

Po mnoha letech ve firmě je prý Margareta Křížová na volné noze konečně klidná.

Reklama

30. 5. 2022 19:00
Článek

Margareta Křížová začínala jako asistentka vařící kávu, ostatně měla vystudovanou hotelovou školu. Nakonec však spoluzaložila a vybudovala úspěšnou finanční firmu. Byla jednou z investorek v televizním pořadu Den D, který divákům České televize pomáhal pochopit, co to jsou a jak fungují startupy.

Dnes Margareta Křížová pracuje jako konzultantka na volné noze a je občasnou investorkou do menších projektů. V době covidu se na televizní obrazovky vrátila jako moderátorka pořadu, který učí finanční gramotnosti. Což se v době obav z ekonomické krize může hodit. Takže jsem se jí mimo jiné zeptal, kam investovat – zda do bitcoinu, nebo do zlata.

Bavili jsme se o tom, že když člověk jako dítě vypadá trochu jinak než ostatní, bývá to problém, ale pro život to může být výhoda. A také jak se skoro 40 let žije po boku muže, jehož profese je diametrálně odlišná od čehokoli spojeného s byznysem nebo financemi. Vratislav Kříž je operní pěvec s řadou rolí v zahraničí i v Česku, včetně Státní opery a Národního divadla.

A samozřejmě jsem se zeptal i na to, jaké technologie ji fascinují, čím si nejraději dělá radost a jak se stalo, že na Facebook občas natáčí videa z kuchyně, byť jsem si původně myslel, že ji najdu pouze na seriózní profesní sítí LinkedIn. A hlavně jak se jí v dnešní polarizované a nervózní době podařilo dojít k obdivuhodnému poznání, že je dobré, když člověk nemá na všechno názor.

Přeju hezký poslech.

Jedno procento

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Bude za deset let svět lepší, nebo horší než dnes? Jedno procento je podcast Miloše Čermáka s lidmi, kteří ho zajímají a baví.

Vychází na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších aplikacích.

Archiv Jednoho procenta najdete tady, další podcasty Seznam Zpráv tady. Co máme zlepšit? Který díl vás bavil nejvíc? Své postřehy, podněty a tipy nám můžete posílat na audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované