Hlavní obsah

„Jsou hosté, kteří k nám prostě nepřijdou,“ říkají moderátorky Ptám se já. Proč?

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Moderátorky Marie Bastlová a Veronika Sedláčková odpovídaly na dotazy diváků ve speciálu Ptám se já.

Reklama

4. 7. 2022 11:20
Článek

Moderátorky Ptám se já Marie Bastlová a Veronika Sedláčková za sebou mají už dvě živá vysílání se speciálními hosty mezi diváky a posluchači. Ti se mohli ptát i přímo jich. Co je nejvíce zajímalo?

Na to Marie Bastlová a Veronika Sedláčková odpovídaly v brněnském Kabinetu Múz.

„Hrozně bych chtěla dělat rozhovor s novozélandskou premiérkou Jacindou Ardernovou. Moc ji obdivuji a chtěla bych se jí zeptat, co je pro ní v její politice důležité,“ prozradila Veronika Sedláčková v odpovědi na dotaz, kdo je jejím vysněným hostem.

Marie Bastlová by prý nejraději ve studiu přivítala především ty, kteří pozvání Ptám se já dosud nepřijali. „Do studia bych si nejvíce přála expremiéra Andreje Babiše, prezidenta Miloše Zemana, Martina Nejedlého nebo Vratislava Mynáře. Všechny ty, kteří k nám nechodí,“ řekla.

„Mrzí mě ale, že řada hostů k nám na rozhovor nepřijde. Je to i proto, že řada politiků má svá média, kam chodí, kde jsou k nim buď vstřícnější, nebo jim prostě nedávají konfliktní otázky,“ dodala.

Shánění respondentů do Ptám se já podle Marie Bastlové není vždy jednoduché – právě ti, kterých se aktuální politické kauzy týkají a nebo jsou s nimi spojeni, nemají motivaci přijít situaci vysvětlovat.

A jak se moderátorky na rozhovory připravují? „U politických rozhovorů je to jiné. Člověk má jistý background, protože situaci sleduje průběžně. U odborných rozhovorů zabere rešerše více času. Tahle práce mi ale umožňuje celoživotní studium, což je skvělé. To na novinařině považuji za velké plus – máte možnost si neustále rozšiřovat obzory a dovídat se nové věci,“ prozradila Veronika Sedláčková.

Na kterého hosta moderátorky Ptám se já nezapomenou? A které rozhovory jsou ty nejtěžší?

Odpovědi Marie Bastlovou a Veroniky Sedláčkové si můžete poslechnout v úvodním audiu, nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci.

A kde bude Ptám se já příště?

Foto: Seznam Zprávy

Ptám se já bude 25. července vysílat v Kasárnách Karlín.

Ptám se já plánuje další zastávku mezi diváky – Marie Bastlová a Veronika Sedláčková se 25. července budou v pražských Kasárnách Karlín ptát na nejpalčivější ekonomické otázky, kterým čelí Česko, ale i jeho obyvatelé. Jak si poradit se zdražováním? A jak nejlépe pomoci těm, které zasáhne nejvíce? Kde by měla šetřit státní pokladna?

Odpovídat budou:

  • ekonomka Helena Horská
  • ředitel STEM Martin Buchtík
  • exministr financí Miroslav Kalousek

Čekají vás tři rozhovory a po nich se můžete Ptát i vy!

Těšíme se na vás 25. července od 18:30 v Kasárnách Karlín. Vstup je zdarma.

Reklama

Související témata:

Doporučované