Hlavní obsah

Studenti, Danuška a hera. Jak to vypadá na kampani s Nerudovou

Foto: Václav Dolejší, Seznam Zprávy

Podcasteři z Vlevo dole sledovali Danuši Nerudovou na setkání s voliči v Ústeckém kraji.

Reklama

25. 11. 2022 10:00
Článek

„Já jí říkám Danuško,“ představuje Honza Musil, moderátor volební tour Danuše Nerudové, prezidentskou kandidátku v Národním domě v Ústí nad Labem. A hned taky dodává proč – od března, až prý bude hlavou státu, už to nepůjde.

Autoři podcastu Vlevo dole vyrazili na první ze série reportáží s prezidentskými kandidáty. Po Nerudové bude následovat Petr Pavel a Andrej Babiš. „Cílem není zhodnotit celkové kampaně nebo jednotlivé kandidáty, ale popsat jeden den prezidentského kandidáta našima očima,“ vysvětluje Lucie Stuchlíková.

Danuše Nerudová má za sebou týden, ve kterém poprvé výrazněji pocítila kritiku na svoji osobu. Snesla se na ni kvůli sporu, jestli měla jít v čele průvodu 17. listopadu, pak kvůli předvolebnímu klipu, v němž veze syna do školy autem.

Propírá se možný střet zájmů jejího manžela a znovu se rozvířila kauza udělování titulů na Mendelově univerzitě, kde byla rektorkou. Ukázalo se totiž, že výsledky kontroly nebudou známé dříve než po volbách.

Na kampani v Ústeckém kraji – který je obecně spíše doménou hnutí ANO Andreje Babiše – ale jako by nic z toho neexistovalo. Publikum chtělo slyšet, v čem bude Nerudová jiná než Zeman a proč by si měli vybrat ji místo Petra Pavla.

„Bylo to přesvědčování přesvědčených. Což je v pořádku, tak je to většinou na každé kampani. Ale překvapilo mě, že se odehrály dvě debaty a jinak tým s kandidátkou nešel ani na chvíli do ulic, třeba rozdat letáčky, nebo do místních firem,“ říká Václav Dolejší.

Jak vypadá setkání s Danuší Nerudovou? Na co se účastníci debat nejčastěji ptají? A dokázala kandidátka ulovit nějaké nové voliče? Poslechněte si první ze série speciálních epizod Vlevo dole!

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované