Hlavní obsah

Australská policie zadržela drogový gang, narkotika přes letištní kontroly pašoval stevard

Austrálie zadržela drogový gang. (Video: Zuzana Lachnitová, AP, Reuters)

17. 1. 2019 13:54

Gang drogy pašoval několik let, než se na jeho činnost přišlo. Stevard balíčky pronášel přilepené na těle.

Článek

Australská policie zatkla osm lidí, které obvinila z toho, že nejméně pět let pašovali drogy z Malajsie letecky do Austrálie. Mezi zatčenými je i 38letý stevard malajsijské aerolinky Malindo Air. Vietnamský gang s centrem činnosti v Melbourne podle policie do země přepravil narkotika v hodnotě 20 milionů australských dolarů (321,5 milionu Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Policie zadržela za posledních deset dní v Melbourne a okolí čtyři ženy a čtyři muže ve věku od 26 do 55 let. Neinformovala o tom, jaké jsou národnosti. Muži zákona při zátazích zabavili šest kilogramů heroinu, osm kilogramů metamfetaminu, půl kila kokainu a „značnou sumu“ peněz.

„Členové posádky fungovali jako drogoví kurýři,“ řekla agentuře AFP policistka Tess Walshová. „Tito kurýři do země vstupovali hlavně přes Melbourne a Sydney,“ dodala. Zadržený stevard měl drogy na těle a v zavazadle, uvedla policie.

Zadržení stanou před soudem v Melbourne v květnu. Aerolinka Malindo Air, která je dceřinou společností indonéské letecké společnosti Lion Air, na svém twitterovém profilu vydala prohlášení, ve kterém se distancovala od zadrženého zaměstnance.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené