Hlavní obsah

Brno dá i letos 19 milionů na zelené střechy, zájemci se mohou hlásit

Foto: Domoplan

Ilustrační foto.

Reklama

4. 2. 2021 20:51

Brno i letos z městského rozpočtu vyčlenilo 19 milionů korun na projekty na takzvané zelené střechy, zájemci se mohou hlásit od 1. února.

Článek

„Město za dva roky, kdy program funguje, eviduje přes dvě stě úspěšných žádostí,“ uvedla Zuzana Gregorová z tiskového střediska magistrátu.

Brno poprvé vyhlásilo dotační program na podporu tvorby zelených střech v roce 2019, kdy evidovalo 105 úspěšných žádostí o dotaci. V roce 2020 jich bylo podáno 99, celkem tak vznikne 204 zelených střech.

„Letos jsme program opět spustili, žadatelé se mohou hlásit od 1. února do 31. října. Z městského rozpočtu jsme na něj vyčlenili 19 milionů korun. Maximální podporovaná plocha činí 1000 metrů čtverečních, nejvyšší příspěvek na metr čtvereční zelené střechy je 1400 korun,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Maximální dotace na jeden projekt tedy může dosáhnout 1,4 milionu plus výdaje na pořízení statického posudku a s ním souvisejících dokumentů až do 10.000 korun. Z pravidel programu vyplývá, že musí jít o stavby na území města Brna, přičemž je jedno, jestli jde o bytový dům, rodinný dům nebo garáž.

Oproti předchozím rokům jsou v dotačním programu změny. Nově je například potřeba dokládat skutečnost, že žadatel na zelenou střechu čerpal dotace i například přes výzvu Nová zelená úsporám. Dotace také není poskytována už na fungující zelenou střechu, pokud by měla být dosázena vegetací jen pro estetický účel. Nově je také požadována pětiletá udržitelnost, kterou žadatel dokumentuje snímky celkového pohledu na střechu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované