Hlavní obsah

Češi šetří, aby byli v penzi chudí. Nová penzijní společnost to má změnit

Foto: Partners, Seznam Zprávy

Zleva: šéf skupiny Partners skupiny Petr Borkovec, šéf penzijní společnosti Martin Švec a Peter Michajlov, který vede expanzi na Slovensko.

Reklama

16. 6. 2021 9:00

Finanční skupina Partners startuje vlastní novou penzijní společnost Rentea. Oznámila také expanzi na Slovensko pod značkou Simplea.

Článek

Česká národní banka udělením licence rozšířila počet společností, které v Česku smějí prodávat penzijní produkty. Už je jich devět.

Novou penzijní společnost Rentea spustí finanční skupina Partners příští pondělí. Podle jejího šéfa Petra Borkovce chce během prvního roku získat deset tisíc klientů. Cílí primárně na mladší klienty v produktivním věku.

Kromě povinného konzervativního fondu bude provozovat také dluhopisový a akciový fond. Bude při tom využívat investiční nástroje jednoho z největších světových správců aktiv na světě – společnosti BlackRock, která spravuje 7,3 bilionu dolarů.

Češi mají v penzijních fondech přibližně půl bilionu korun a peníze v něm zhodnocuje 4,4 miliony lidí. Praxe finančních poradců však ukazuje, že je tato oblast investování na stáří v Česku poměrně zanedbaná. Výsledek je, že 90 procent Čechů zůstává ve starých transformovaných fondech (původní penzijní připojištění), které nenabízejí adekvátní výnos a málokdy překonají inflaci. Lidé tak přicházejí o podstatnou část ze státního příspěvku, který jim dává stát.

„Chceme pomoci tuto situaci změnit a inspirovat klienty ke změně do nového doplňkového penzijního spoření, které bude jejich peníze smysluplně zhodnocovat. Při přípravě na stáří je důležitá zejména dlouhodobost v odkládání peněz,“ zdůrazňuje ředitel penzijní společnosti Martin Švec.

Finanční skupina Partners

  • Obrat skupiny překročil v roce 2020 dvě miliardy korun.
  • Partners jsou od roku 2009 největší finančně poradenskou společností v České republice.
  • V současnosti má firma téměř 600 tisíc klientů, 93 poboček a 1900 poradců.
  • Do skupiny patří také Partners investiční společnost, nemovitostní fond Trigea, Partners bankovní služby a Partners media, která provozuje weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz.
  • Od července 2019 sem spadá také Simplea pojišťovna nabízející životní pojištění a od června 2021 penzijní společnost Rentea.
  • ČNB posuzuje žádost o udělení licence Partners bance.

Partners oznámili také expanzi na Slovensko, a to pod značkou Simplea, kterou nese už její tuzemská pojišťovna. Kromě poradenství do sousední země skupina přinese některé vlastní finanční produkty.

Fintech Simplea Pojišťovna bude stejně jako v Česku nabízet jednoduché a transparentní životní pojištění. Partners Invest přinese pod značkou Simplea Investície diverzifikované a nízkonákladové investiční řešení v podobě ETF fondů včetně ESG strategie. A Trigea přijde s eurovou variantou retailového nemovitostního fondu.

Obchodně skupina na Slovensku nepočítá s tvorbou poradenské sítě, zájemcům o vlastní byznys představí svůj franšízový koncept bankovních a poradenských poboček Simplea Point. Za první rok jich plánuje vybudovat 50.

„V současnosti na Slovensku vybíráme 10 master franšízantů, se kterými počítáme jako s dlouhodobými partnery v rozvoji a řízení obchodu a při stavění sítě franšízových poboček a privátních poradenských kanceláří,“ konstatuje Peter Michajlov, který expanzi Partners na Slovensko vede.

„Do konce roku 2025 bychom chtěli vybudovat síť 70 franšízových Simplea Pointů a 120 privátních kanceláří,“ vysvětluje Peter Michajlov s tím, že prvotní náklady na franšízu činí přibližně 40 tisíc eur a počítá se asi s pěti zaměstnanci na každé pobočce.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované