Hlavní obsah

Česká lékárenská invaze do Rumunska. K Dr. Maxovi se přidává Pilulka.cz

České lékárny expandují do Rumunska. Za Dr. Maxem následuje i Pilulka.cz. (Video: Jan Marek)

 

Reklama

7. 12. 2018 12:06

Internetový obchod Pilulka.cz vstoupil na rumunský trh. V zemi spustil internetovou lékárnu Pilulka.ro. Společnost bratrů Martina a Petra Kasových tak následuje konkurenční značku Dr. Max, která v Rumunsku působí od loňska.

Článek

V příštím roce plánuje Pilulka.cz expanzi do dalších zemí, uvedla společnost v tiskové zprávě.

„Vstup do Rumunska jsme připravovali téměř dva roky. Budeme zde spolupracovat s lokálním partnerem Ecofarmacia, který má v naší rumunské entitě 30procentní podíl. Tento zkušený hráč provozuje desítky lékáren,” uvedl dnes spolumajitel Pilulky Martin Kasa.

Rumunsko bylo poslední zemí EU, kde byl loni v létě povolen prodej volně prodejných léčiv po internetu. Podle Kasy má Pilulka ambici stát se jedničkou na trhu. Na rumunském trhu se podle něj očekává podobný boom jako v ČR. Zatímco české maloobchodní tržby tvoří z 11 procent internetový obchod, v Rumunsku je to méně než pět procent. Příští rok plánuje Pilulka vstoupit na dva až tři nové trhy, mimo jiné vyhodnocuje možnosti v Rakousku, Německu či Nizozemsku.

Na rumunský trh loni vstoupila konkurenční síť lékáren Dr. Max, která koupila firmu A & D Pharma, vlastnící 600 lékáren, a také velkoobchodní firmu Mediplus. Lékárenské síti Dr. Max ze skupiny Penta v ČR loni stouply tržby za prodej zboží a služeb meziročně o 8,1 procenta na 16,1 miliardy korun.

Pilulka letos očekává obrat z on-line prodejů okolo 700 milionů korun a celkový obrat včetně franšíz kolem dvou miliard korun. Síť lékáren Pilulka expanduje i v České republice. V prosinci otevřela stou kamennou pobočku. Šedesát z nich je franšízových.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované