Hlavní obsah

Chtěl učitele upálit, nakonec ho zabil mačetou, píše se v obžalobě

Foto: Policie ČR

Záběr ze zatčení pachatele, který je obžalovaný z vraždy učitele SOU Ohradní.

Reklama

24. 10. 2022 12:10

Mladík, který je stíhán kvůli zabití učitele středního odborného učiliště v pražské Michli, vraždu podle vyšetřovatelů plánoval. Nejprve chtěl svou oběť upálit, pak se ale rozhodl, že ji usmrtí mačetou.

Článek

Nové informace vycházejí z obžaloby, kterou má agentura ČTK k dispozici. Bývalému studentovi, kterému bylo v době činu 19 let, hrozí až dvacetileté vězení.

Mladík učitele zavraždil 31. března dopoledne, učitel ho podle obžaloby o den dříve oznámkoval nedostatečnou v předmětu sdělovací technika.

„V důsledku toho a kvůli jejich dlouhodobě špatnému vztahu, který u něj vygradoval pocitem křivdy a frustrace z uvedeného hodnocení, jež vnímal jako nespravedlivé, obviněný již téhož dne začal přemýšlet nad tím, že učitele usmrtí,“ popisuje obžaloba.

Žák chtěl původně podle spisu učitele upálit, téhož dne si v internetovém obchodě objednal zapalovač a benzin. Když mu ale jeho matka 31. března ráno řekla, že pokud se nenajde jiné řešení, bude muset kvůli studijním neúspěchům změnit školu, rozhodl se mladík podle obžaloby situaci vyřešit hned.

Schoval se na toaletách

Obžalovaný proto podle vyšetřovatelů předstíral, že jde na procházku, vzal si s sebou 60 centimetrů dlouhou mačetu, nůž a rukavice. Podle obžaloby přišel do školy v Ohradní ulici, kde se schoval na toaletách a a čekal, až učitel vejde do svého kabinetu. Tam ho mladík napadl, zasadil mu několik ran do hlavy, krku a zad. Lékaři už napadenému nemohli pomoct.

Mladík podle žalobce zbraň v kabinetu nechal. V přízemí vyskočil z okna školy, hlavní vchod by mu totiž musel otevřít vrátný.

„Odjel na vlakové nádraží Kačerov a odtud vlakem na Zbraslav, kde vystoupil a k Vltavě si šel vyčistit krvavé stopy z nohavic, odkud pak volal svým rodičům a předstíral, že neví, co se ve škole stalo,“ popisuje obžaloba.

Muž tvrdil, že je na cyklostezce u Vltavy, kde ho našel jeho dědeček. Mladíka pak zadržela policie.

Zavražděný muž vyučoval přes 30 let, v práci pokračoval i v důchodovém věku. Ředitel školy na webu učiliště po útoku uvedl, že s žákem nikdy nebyly problémy. Mladík o rok dříve dostal ředitelskou pochvalu za docházku a vzorné studijní výsledky.

Záznam policie ze zatčení podezřelého:

Bez komentáře: Policie zveřejnila video ze zatčení žáka podezřelého z vraždy učitele.Video: twitter/PolicieCZ

Reklama

Související témata:

Doporučované