Hlavní obsah

Z Ruska zmizí značky KitKat či Nesquik. Nestlé omezuje aktivity v zemi

Foto: ČTK

Potravinářský gigant Nestlé se stahuje z Ruska

Reklama

23. 3. 2022 13:19

Švýcarský potravinářský gigant Nestlé výrazně omezí své obchodní aktivity v Rusku, zastaví tam například prodej značek KitKat a Nesquik

Článek

Firma Nestlé dnes podle agentury Reuters uvedla, že v Rusku se nyní soustředí na dodávky důležitých potravin, jako je dětská výživa, a že nepředpokládá, že by v této zemi v dohledné době vytvářela zisk.

Společnost Nestlé kvůli jejímu setrvávání na ruském trhu o víkendu kritizoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Firma sice v Rusku již dříve omezila činnost, nicméně na rozdíl od řady jiných mezinárodních firem se z ruského trhu zcela nestáhla.

Také více než 600 zaměstnanců globální potravinářské firmy z Litvy, Polska, České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy nesouhlasí s postojem firmy k ruské agresi vůči Ukrajině a setrváváním Nestlé na ruském trhu.

Zaměstnanci společnosti Nestlé si stěžovali na nejasnou komunikaci firmy ohledně rozhodnutí zůstat v Rusku navzdory napadení Ukrajiny ruskými ozbrojenými silami. Otevřeným dopisem se obrátili přímo na výkonného ředitele Nestlé pro Evropu, Afriku a Blízký východ Marca Settembrima.

Lidem, které Nestlé v Rusku zaměstnává, bude firma nadále vyplácet mzdy.

Válka na Ukrajině

Foto: Seznam Zprávy, Shutterstock.com

.

Podívejte se, jak pomoci Ukrajině. Reportéři Seznam Zpráv se už pošesté vydali na Ukrajinu, podívejte se na jejich očitá svědectví z válkou zmítané Ukrajiny. Seznam Zprávy v ukrajinštině (praktické informace, zprávy, příběhy) – Українські новини.

To nejdůležitější k dění na Ukrajině shrnujeme každý všední den v newsletteru Tečka. Přihlaste se k odběru.

Reklama

Doporučované