Hlavní obsah

Firma opravující pražský Libeňský most má být známá do konce roku

Libeňský most.

Reklama

8. 9. 2021 16:42

Firma, která opraví pražský Libeňský most a přebuduje jeho okolí, by mohla být známá do konce letošního roku. Technická správa komunikací (TSK) dnes uzavřela příjem nabídek od dodavatelů.

Článek

Správa vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a přestavbu jeho okolí. V řízení vybírá projektanta i stavitele. Oprava je naplánovaná na téměř tři miliardy korun a zahájení prací je zatím naplánováno na rok 2022. Most z roku 1928 nebyl nikdy opravován.

Do výběrového řízení se podle informací ČTK přihlásily dvě společnosti, a to Metrostav TBR a sdružení firem Strabag, Eurovia, SMP a Pragoprojekt. Kterou z nabídek TSK vybere, není v tuto chvíli jasné. Proti řízení se navíc odvolala společnost Firesta-Fišer.

Předmětem zakázky je rekonstrukce a přestavba soumostí Libeňského mostu od křižovatky s Dělnickou a Jankovcovou ulicí až po Palmovku. Zakázka se netýká jen soumostí, ale vybraná firma bude pracovat i na obnovení vltavského ramene, vybuduje cyklostezky nebo bezbariérový přístup na most z Rohanského ostrova, který se změní v odpočinkovou oblast. Vystavěn bude takzvaný proplachovací kanál.

TSK a město zvolily metodu projekt&build, kdy jedna firma dodá projekt a zároveň práce také provede. Zájemci mohou TSK předkládat své nabídky do 22. února příštího roku a předpokládaný termín podpisu smlouvy s vybranou firmou je podle dokumentu stanoven na konec prvního pololetí 2022. Smlouva bude uzavřena na 60 měsíců.

Libeňský most z roku 1928 je v havarijním stavu. Předloni byl kvůli tomu dočasně uzavřen pro auta a MHD. Letos se při diagnostikách ukázalo, že všechny oblouky vykazují stejnou zatížitelnost jako v době stavby. Minulé vedení Prahy počítalo se zbouráním mostu a jeho nahrazením novou konstrukcí, současné vedení magistrátu ale rozhodlo o opravě.

Reklama

Související témata:

Doporučované