Hlavní obsah

Floridská škola se po tragédii znovu otevřela, děti vítali terapeutičtí koně a desítky policistů

Floridská škola, kde zemřelo 17 lidí, se znovu otevřela. (Video: Nela Vejvodová, AP, Reuters)

 

Reklama

28. 2. 2018 19:44

Floridská střední škola, kde střelec zabil 17 lidí, obnovila provoz. Na studenty při příchodu čekal zástup policistů a dav místních s květinami.

Článek

Střední škola v Parklandu na Floridě, kde bylo před dvěma týdny zastřeleno 17 lidí, převážně studentů, dnes obnovila provoz. Dnešek byl ale jen symbolický: studenty, kteří zanechali tašky s učivem doma, čekal uvítací ceremoniál s květinami v přítomnosti desítek uniformovaných policistů.

Jejich množství ale žákům radost příliš neudělalo, i když mělo podle všeho vzbudit pocit většího bezpečí, uvedla agentura AP.

„Toto je obraz vzdělávání, které v této zemi provází strach,“ reagoval student David Hogg, jenž se po masakru zapojil do kampaně za regulaci držení zbraní v USA. Zároveň kritizoval americkou Národní asociaci držitelů zbraní (NRA), která podle něho usiluje jen o to, aby mezi lidmi zbraně co nejvíce rozšířila.

Dobrovolníci studentům rozdávali kromě růží také koláčky a další občerstvení. Na místě byla i zvířata vycvičená k psychoterapeutickým účelům, tedy zejména psi, ale i jeden osel a dva koně. Dnešek mají učitelé a studenti využít k neformálnímu setkání, aby si poprvé od společného otřesného zážitku mohli v prostorách školy popovídat. Zatím ale neměli příležitost navštívit samotnou budovu, kde se přímo střílelo. Ta zůstává ještě uzavřená.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované