Hlavní obsah

Google: Hackeři Íránu a Číny cílili na štáby Trumpa a Bidena

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie.

4. 6. 20:01

Hackeři podporovaní zahraničními vládami se podle Googlu v nedávné době snažili proniknout do e-mailových schránek spojených s volebními štáby amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho rivala Joea Bidena.

Článek

Útok podle dnešního oznámení šéfa bezpečnostního týmu společnosti Google nebyl úspěšný. O incidentech byly informovány americké federální složky. Na účty pracovníků Trumpovy kampaně prý cílili íránští hackeři, zatímco na členy Bidenova štábu čínští.

Google v obou případech pachatele popisuje zkratkou APT (Advanced Persistent Threat), kterou se označují kyberzločinci s podporou státních orgánů.

„TAG (zkratka týmu analytiků, pozn. ČTK) nedávno pozoroval čínskou skupinu APT cílící na pracovníky Bidenovy kampaně a íránskou skupinu APT cílící na pracovníky Trumpovy kampaně,“ napsal Shane Huntley, který vede oddělení Googlu monitorující kybernetické hrozby.

Hackeři se údajně pokoušeli do účtů proniknout pomocí tzv. phishingu, což je označení pro snahu podvodně vymámit z uživatele určité služby jeho přístupové údaje. Huntley nicméně uvedl, že jeho tým neregistruje „žádné známky narušení“ té či oné kampaně.

„Uživatelům jsme poslali naše varování ohledně vládních útoků a (věc jsme) předali federálním orgánům. Jestliže v tomto volebním cyklu pracujete na kampani, váš osobní účet se může stát terčem. Používejte co nejlepší ochranu,“ dodal Huntley.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené