Hlavní obsah

Havlíček: Jednáme s Volkswagenem a dalším investorem o továrně na baterie

Foto: Unsplash.com

Ilustrační foto.

Reklama

16. 7. 19:44

Česko jedná s automobilkou Volkswagen a dalším zájemcem o výstavbě gigatovárny na baterie pro elektroauta. Stát by projekt podpořil několika miliardami korun.

Článek

Česká vláda jedná se dvěma potenciálními investory včetně koncernu Volkswagen o výstavbě továrny na baterie pro elektromobily v ČR. Je připravena projekt podpořit pobídkami v hodnotě miliard korun. Agentuře Reuters to dnes řekl ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).

Německý Volkswagen, jehož součástí je i česká automobilka Škoda Auto, letos v březnu oznámil, že plánuje mít do roku 2030 v Evropě šest továren na baterie. Uvedl, že jedna by mohla stát v Česku.

Havlíček agentuře Reuters sdělil, že vláda jedná také s dalším potenciálním investorem, ale odmítl ho jmenovat. Podle ministra je vládním cílem zajistit vybudování jednoho závodu, ale je rovněž možné, že továrny ve finále budou dvě.

Jeden z představitelů Volkswagenu podle Reuters tento týden uvedl, že podnik o továrně na baterie pro elektromobily ve střední Evropě intenzivně jedná, ale že žádné rozhodnutí zatím nepadlo.

Koncern již dříve oznámil, že možnými lokacemi pro tento závod jsou kromě Česka rovněž Polsko a Slovensko.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované