Hlavní obsah

Výzva: Kluci už dávno nejsou nedostatkové zboží. Slevy pro ně nemají smysl, říká taneční mistr Vavruška

Vavruška: Tanec je velmi mužný sport. To, jak se muži líčí, mi ale vadí. (Video: Adam Junek)

8. 10. 2017 19:20

Taneční se změnily, nejsou zkostnatělá tradice, do které se povinně hlásili středoškoláci, vysvětluje v rozhovoru taneční mistr Jakub Vavruška.

Článek

Začíná sezóna tanečních. Lekce tance a společenského chování jsou českým unikátem. Jak se proměňují v čase a proč je o lekce tance stále obrovský zájem? I na to odpovídal ve Výzvě Seznamu taneční mistr Jakub Vavruška, který provozuje největší taneční školu u nás.

„Chodit tak zvaně za taneční? To už se nedělá. Do hospody jdou mladí před nebo po tanečních,“ říká muž, který pořádá kurzy v pražském paláci Charitas, Slovanském domě, Obecním domě nebo i na Žofíně.

Na kolik vyjdou dnes kurzy, v nichž se náctiletí učí cha-chu, jive nebo valčík? Kdo koho obviňuje z chyb na parketu? Projevila se v tanečních a tanečním sportu obecně obliba StarDance? A jak je na tom české soutěžní tančení ve srovnání se světem? Podívejte se v rozhovoru ve videu nahoře.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené