Hlavní obsah

Tip na výlet: Zámek a zámecký park Krásný Dvůr

Foto: Profimedia.cz

Součastí zámku je i rozsáhlý zámecký park. Rozloha anglického parku v Krásném Dvoře činí téměř 100 ha a je oživen řadou romantických staveb.

26. 6. 2020 16:00

Krásný dvůr najdete na západě Ústeckého kraje, nedaleko od Karlových Varů. Obec se může pochlubit barokním zámkem, který je spojen s předním českým rodem Černínů. Letní tip Jakuba Čaji, vedoucího grafiky Seznam Zpráv.

Článek

Kromě zdejšího barokního zámku, který nabízí několik komentovaných prohlídek, stojí za návštěvu hlavně rozsáhlý zámecký park, který na konci 18. století založil Jan Černín jako první přírodně krajinářský park svého druhu v Čechách.

Při procházce parkem budete objevovat drobné romantické stavby, inspirované různými historickými slohy i orientálními kulturami. Za zmínku stojí například Panův templ v podobě antického chrámku, Čínský pavilon s přilehlým vodním rezervoárem nebo nedávno zrekonstruovaný Gotický templ s vyhlídkovou lávkou.

Zámek a zámecký park Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr se nachází v oblasti Žatecka, která se pyšní mnoha historickými památkami. Nedaleko obce jsou královská města Žatec a Kadaň, která byla vyhlášena městskými památkovými rezervacemi. Žatecko je také známé jako největší chmelařská oblast v ČR. Přímo v Žatci se pak nachází Chmelařské muzeum. Pro milovníky vodních sportů doporučujeme Nechranickou přehradu.

Nejbližší parkoviště: Parkoviště u zámku

Nejbližší vlak: Krásný dvůr

Restaurace: Pivovar u Orloje

Zámek je v letní sezóně přístupný každý den kromě pondělí mezi 10. a 17. hodinou. Park je volně přístupný celoročně. Parkování je možné na přilehlém parkovišti.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené