Hlavní obsah

Ledy tají? Vůdce KLDR navštívil koncert jihokorejských popových hvězd. Poslouchal hudbu, kterou armáda používala jako zbraň

Do KLDR dorazili Jihokorejci, pozdravil je severokorejský vůdce Kim Čong-un. (Video: Lukáš Marek, AP, Reuters)

 

Reklama

1. 4. 2018 20:24

Do hlavního města KLDR dorazila delegace jihokorejských hudebníků, vládních představitelů, novinářů a také družstvo taekwondistů. V neděli se tam severokorejský vůdce zúčastnil koncertu Jihokorejců.

Článek

Severokorejský vůdce Kim Čong-un přišel na koncert jihokorejských popových hvězd, který se v sobotu konal v Pchjongjangu, informovala agentura AFP. Do Severní Koreje v sobotu přicestovala skupina hudebníků, vládních představitelů, novinářů a také družstvo taekwondistů, kteří předvedli své umění. Delegace signalizuje zlepšení vztahů mezi Severní a Jižní Koreou, napsala agentura AP.

Jde o reciproční návštěvu poté, co Severní Korea vyslala na letošní zimní olympiádu pětisetčlennou delegaci. Sportovců v ní ovšem bylo jen minimum - tvořilo ji 229 roztleskávaček a 137 členů hudebního souboru, dále pak politici, novináři či družstvo taekwondistů.

Jihokorejští hudebníci, mezi nimiž je známý zpěvák Čo Jong-pchil a K-popová dívčí skupina Red Velvet, vystoupí v Pchjongjangu ještě v úterý. Podle zpravodajského serveru BBC je v hlavním městě KLDR více než 150 jihokorejských umělců.

Podle hudebních odborníků je K-pop směsí západní populární hudby a energického asijského popu a klade důraz na vizuální efekty. Vstřebal prvky taneční hudby, elektropopu, hip hopu a současného RnB. Jihokorejská armáda v minulých letech K-pop používala jako psychologickou zbraň: pomocí reproduktorů jej přes ostře střeženou hranici pouštěla na severní stranu.

Korejské státy koncerty naplánovaly jako oslavu chystané schůzky severokorejského vůdce Kim Čong-una s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. První mezikorejský summit po více než deseti letech bude 27. dubna, patrně v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované