Hlavní obsah

Liptálské slavnosti budou letos bez většiny zahraničních souborů

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

15. 5. 2020 23:11

Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti, který každoročně hostí Liptál na Vsetínsku a okolí, se letos budou muset obejít bez většiny zahraničních souborů.

Článek

Organizátoři pracují také s variantou, že festival zkrátí jen na jeden den. ČTK to dnes řekla ředitelka festivalu a předsedkyně pořádajícího Folklorního spolku Lipta Liptál Andrea Čalová.

Účast na festivalu, který je zatím naplánovaný na 19. až 24. srpna, už v souvislosti s pandemií nového koronaviru zrušily pozvané soubory z Indonésie, Brazílie, Kapverdských ostrovů a Litvy. „Stále jednáme ze soubory z okolních zemí, máme je pozvané z Rakouska, Slovenska, Polska. Ale nevíme, jak to dopadne,“ uvedla Čalová.

Spolu s kolegy nyní zvažuje, v jaké podobě 51. ročník slavností uspořádat. „Čekáme, pro kolik lidí budou akce povolené. Pracujeme s variantou, že by mohl být festival jednodenní s účastí okolních souborů. Počítám s tím, že do měsíce to nějak rozlouskneme,“ řekla Čalová. O rušení festivalu, který každoročně navštěvují tisíce lidí, zatím pořadatelé nepřemýšlejí, a to i proto, že chtějí důstojně oslavit 90. výročí existence souboru Lipta.

Jisté už naopak je, že se neuskuteční červnový Světlovský bál v Bojkovicích na Uherskohradišťsku. Na letošek byl naplánovaný 16. ročník festivalu, který, stejně jako Liptálské slavnosti, každý rok hostí několik folklorních souborů ze zahraničí.

Reklama

Doporučované