Hlavní obsah

Nafta skokově zdražila kvůli zimě. Ceny u pump se zvýšily poprvé od května

Nafta skokově zdražila kvůli zimě. Ceny u pump se zvýšily poprvé od května. (Video: Jan Marek, Seznam.cz)

19. 9. 2019 8:25

Průměrná cena nafty se zvýšila na 31,86 koruny za litr.

Článek

Mezi kraji je nejdražší nafta v Praze. Tamní čerpací stanice ji prodávají za 32,83 koruny za litr. Průměrná cena dieselu se zvýšila poprvé od konce května, a to o 17 haléřů. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Podle ekonoma Czech Fund Lukáše Kovandy je za zdražením nafty hlavně blížící se zimní motoristická sezóny. " Rafinérie se proto přeorientovávají na produkci takzvané zimní, nebo dokonce arktické varianty nafty,“ píše.

Cena benzinu v Česku se naopak od minulé středy téměř nezměnila. Nejprodávanější benzin Natural 95 řidiči nyní natankují za průměrných 32,50 koruny za litr, tedy o dva haléře dráž než před týdnem.

Nejdražší benzin je nadále na Vysočině, stojí tam v průměru 32,87 Kč za litr. V těsném závěsu za Vysočinou skončila Praha s průměrnou cenou 32,86 Kč za litr.

Nejlevnější paliva zůstávají v Jihočeském kraji, kde benzin vyjde v průměru na 32 korun a diesel na 31,32 koruny za litr.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené