Hlavní obsah

Řidič z Münsteru prý před útokem dodávkou rozeslal e-mail o chystané sebevraždě

Policie pokračuje ve vyšetřování útoku automobilem v Münsteru. (Video: Reuters)

 

Reklama

8. 4. 2018 10:28

Oběťmi sobotního útoku v Münsteru jsou 51letá žena a 65letý muž z Německa. Před tamní restaurací do nich úmyslně najel obytnou dodávkou muž. Ten následně spáchal sebevraždu.

Článek

Obě smrtelné oběti Němce Jense R., který v sobotu odpoledne z dosud neznámé příčiny najel obytnou dodávkou do lidí sedících před oblíbenou restaurací v centru západoněmeckého Münsteru, pocházely z Německa. Šlo o 51letou ženu a 65letého muže, uvedla agentura DPA s odvoláním na policii a státní zastupitelství.

Při domovní prohlídce u 48letého pachatele z Münsteru policisté nenašli žádné použitelné zbraně. Muž po činu spáchal sebevraždu. Několik německých médií přišlo s informací - policie ji dosud nepotvrdila - že v týdnu před útokem rozeslal svým známým e-mail, v němž popisuje úmysl spáchat sebevraždu.

V obytném voze strážci zákona objevili jen zbraň, kterou pachatel spáchal sebevraždu, atrapu zbraně a přes deset kusů zábavní pyrotechniky. K autu, do kterého nebylo vidět, se přibližovali velice opatrně, protože u něj viděli dráty. Vozidlo dnes ráno odvezla z centra města odtahová služba.

Při útoku utrpělo více než 20 lidí zranění, z toho někteří jsou v ohrožení života, napsala DPA.

Řidič Jens R. měl v letech 2014 a 2016 psychické problémy, informovala německá média. Podle informací televize ZDF se o sebevraždu pokusil už v minulosti. Policie o něm údajně měla záznamy kvůli drobné kriminalitě.

Centrum historického univerzitního města bylo z velké části uzavřeno. Na místě zasahovaly desítky sanitek, hasičských a policejních vozů, nad městem kroužily vrtulníky.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované