Hlavní obsah

Osobnostmi roku časopisu Time jsou Biden a Harrisová

Foto: Profimedia.cz

Příští americký prezident Joe Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová.

Reklama

11. 12. 2020 9:23

Osobnostmi roku podle amerického časopisu Time se letos stali příští prezident Spojených států Joe Biden a budoucí viceprezidentka Kamala Harrisová.

Článek

Týdeník o tom informoval na Twitteru, kde zveřejnil i obálku s dvojicí demokratických politiků.

„Time vybírá osobnost roku už téměř sto let. V roce 2020 jsou osobnostmi roku časopisu Time zvolený prezident Joe Biden a zvolená viceprezidentka Kamala Harrisová,“ oznámil rockový zpěvák Bruce Springsteen.

Podle šéfredaktora časopisu Time Edwarda Felsenthala Biden a Harrisová reprezentují „něco historického“. Příští čtyři roky budou podle něj pro oba politiky i pro všechny Američany „obrovským testem“, a to především s ohledem na slib Bidena a Harrisové, že rozdělené Spojené státy opět sjednotí.

V užším výběru byl kromě Bidena a Harrisové také dosluhující americký prezident Donald Trump, který byl už osobností roku 2016, hnutí za rasovou spravedlnost, jež se zrodilo po květnové smrti amerického černocha George Floyda, a doktor Anthony Fauci se zdravotníky, kteří bojují v první linii s covidem-19.

Loni Time za nejvýraznější osobnost roku vybral švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Bylo jí tehdy 16 let a byla nejmladším člověkem, jemuž se zatím tohoto ocenění dostalo.

Time vybírá osobnosti od roku 1927 a oceňuje lidi, kteří měli pozitivní či negativní vliv na největší události roku. V minulosti se osobností roku časopisu Time stal například i nacistický diktátor Adolf Hitler (v roce 1938, tedy ještě předtím, než rozpoutal světovou válku) a sovětský diktátor Josif Stalin, ten dokonce dvakrát - v letech 1939 a 1942.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované