Hlavní obsah

Policie obvinila muže a ženu za útok na pět romských dětí v Lipníku

Foto: Shutterstock.com

Dvojice dospělých podle policie napadla pět romských dětí, dvě z nich musely být ošetřeny v nemocnici.

Reklama

30. 5. 2019 11:06

Případ policisté původně vyšetřovali jako přestupek proti občanskému soužití, později jej překvalifikovali na trestný čin ublížení na zdraví a výtržnictví. Nakonec policie dvojici stíhá i kvůli rasovým pohnutkám.

Článek

Policisté obvinili muže a ženu za napadení romských dětí v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Stíhají je za tři trestné činy včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. Hrozí jim až pět let vězení.

Incident se stal na začátku dubna v zámeckém parku. Dvojice dospělých tam podle policie napadla pět romských dětí, dvě z nich musely být po incidentu ošetřeny v nemocnici. Policie pokračuje ve vyšetřování, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Případ se stal 7. dubna, incident policii oznámili rodiče dětí. „Celkem mělo být napadeno pět dětí. Rodiče dvěma dětem zajistili ošetření v nemocnici, kde jedno bylo jednorázově ošetřeno a druhé zde zůstalo na pozorování,“ uvedla již dříve policejní mluvčí. Podle serveru Romea.cz muž děti bil pěstí do obličeje a do hrudníku, podle svědků dokonce jedno dítě do hrudníku kopl. Čtrnáctiletý chlapec skončil v nemocnici s otřesem mozku a pohmožděnými zády, jedna dívka s poraněným hrudníkem a dvanáctiletá dívka s pohmožděnou páteří a přeraženým nosem, uvedl server.

Incident vyvolal ve městě napětí, policie kvůli zklidnění situace spolupracovala s radnicí, specialistou na romskou problematiku a s asistenty prevence kriminality. Starosta Lipníku nad Bečvou Miloslav Přikryl napadení označil za ojedinělý incident. ČTK tehdy řekl, že městská policie má zvýšený dohled nad problémovými místy. Zástupci města se podle něj sešli s policií, romským poradcem, strážníky, odborem sociálních věcí a s romskými aktivisty.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované