Hlavní obsah

Právě dnes startuje účtenková loterie. S účtem EET můžete vyhrát milion nebo auto

Slováci v účtenkové loterii řeší, jak se zaměřit na drobné obchodníky. (Video: Petr Švihel)

1. 10. 2017 6:30

Ministerstvo financí se u své účtenkové loterie nechalo silně inspirovat na Slovensku. Tam aktuálně řeší, jak motivovat soutěžící, aby do soutěže posílali účty z drobnějších nákupů.

Článek

Od prvního října se rozjíždí účtenková loterie. Pokud do soutěže přihlásíte účtenku s EET, můžete vyhrát například jeden milion korun nebo automobil. Důležitým zdrojem inspirace byla podobná soutěž na Slovensku. Ta v září oslavila čtyři roky fungování.

„Dali jsme jim všechny naše informace a přesně vědí, s jakými problémy jsme se potýkali, čím jsme si prošli a co jsme změnili,“ říká Ladislav Hanniker ze Slovenského finančního ředitelství.

V rámci loterie na Slovensku aktuálně řeší, že většinu účtenek soutěžící posílají z obchodních řetězců. Problém je, že loterie měla být zaměřená především na menší obchodníky, u kterých je větší pravděpodobnost, že prodeje neevidují.

„Změnili jsme herní plán tak, aby lidé, kteří registrují účtenky z malých obchodů, měli větší šanci vyhrát,“ říká Hanniker.

Česká verze loterie tento problém zatím neřeší. Poučila se v jiném ohledu: hráč může poslat každý den jen jednu účtenku od jednoho obchodníka. Zabrání se tak tomu, aby si někteří lidé rozdělovali své nákupy, aby měli více účtenek.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené