Hlavní obsah

Žena na drogách zavraždila svou dcerku, hrozí jí výjimečný trest

Foto: Unsplash

Ilustrační foto.

Reklama

10. 8. 2020 9:45

Třiadvacetiletá žena souzená za vraždu tříleté dcery v Přerově vraždila podle obžaloby pod vlivem pervitinu. Dítěti zasadila desítky ran pěstí, poté dívku rdousila rukama a škrtila kabelem a nakonec ji bodala nůžkami do obličeje.

Článek

Bodala ji také do ramen. U olomouckého krajského soudu dnes obžalovaná odmítla vypovídat. Hrozí jí až výjimečný trest.

Případ se odehrál loni 14. srpna v jednom z přerovských bytů, podle obžaloby ji zabila po předchozím užití pervitinu. Dítěti nejprve uštědřila desítky ran pěstí do obličeje a hlavy. „Po opakovaném bití nezletilé ji rdousila rukama kolem krku, poté jí obtočila kolem krku kabel a škrtila ji a následně nezletilou šestnáctkrát bodla nůžkami do obličeje a ramene,“ uvedla státní zástupkyně Alice Ondrášková. Dítě utrpělo masivní zranění včetně otoku mozku. Na místě zemřelo, bezprostřední příčinou smrti bylo vykrvácení z rány v srdci.

Nezaměstnaná žena žijící z dávek a alimentů odmítla u soudu vypovídat, v přípravném řízení však popsala, že si pervitin vzala společně se svým známým, který ji v noci před tragédií navštívil. Druhou dávku, kterou dostala od něj, si vzala údajně již sama. „Cítila jsem divné stavy, které jsem nikdy neměla, měla jsem zmatek v hlavě a do toho se malá vzbudila. Byla jsem mimo, měla jsem strach, že v bytě něco je, chtěla jsem s ní utéct pryč,“ popsala obžalovaná.

Vypověděla, že neměla ponětí, kde se nachází, a měla pocit, že na ni sahá chlupatá ruka satana. „Pak jsem se probudila v léčebně a ptala jsem se po dceři,“ uvedla. U soudu vyplynulo, že žena pravidelně užívala pervitin od 16 do 19 let. Přestala v době, kdy otěhotněla, a drogy začala brát znovu po rozchodu s přítelem. Podle znalců nebyla v osudný den pod vlivem alkoholu, kromě pervitinu u ní zjistili i požití léků.

Příjezdu policie podle obyvatel domu předcházelo zmatené chování matky dítěte, svědci tehdy mluvili o tom, že pobíhala po sklepě. Pro policisty, kteří na místě byli, šlo o jeden z nejhorších případů, jaký v kariéře zažili. Kriminalisté podali obžalobu letos v červnu, s uzavřením případu čekali na výsledky znaleckých posudků. Z nich nakonec vyplynulo, že je žena za své jednání zodpovědná. Žena byla obviněna v nejpřísnějším odstavci, vraždu spáchala podle kriminalistů zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované