Hlavní obsah

První sezona elektrické lodě na Slezské Hartě začala

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

25. 6. 2020 23:43

Na přehradě Slezská Harta je od této sezony v provozu nová loď pro vyhlídkové plavby. Loď Harta s elektrickým pohonem pojme 45 lidí a desítku kol. Zájem o plavby je velký.

Článek

ČTK to dnes řekl předseda mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík. Právě tato organizace lodní dopravu na přehradě organizuje. Mikroregion vlastní dvě plavidla. Kromě Harty to je menší Santa Maria pro osm pasažérů.

„Od července, kde očekáváme největší zájem, budeme organizovat dvě plavby dopoledne a dvě odpoledne, v případě zájmu pak ještě jednu večerní. Takže vyplouvat se bude hned pětkrát. Dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek, budeme navíc organizovat i vyhlídkovou plavbu,“ řekl Havlík. Jízdní řád zájemci najdou na webových stránkách lodní dopravy.

Zájem je podle něj o plavby už nyní velký. „Letos jsme už přepravili 1200 lidí, a to ještě nezačala hlavní sezona,“ konstatoval. Dodal, že větší loď si zájemci pronajímají i na soukromé akce. „Jde o firemní setkání, oslavy či svatby,“ řekl. Lidé, kteří se na plavbu chystají, by si podle něj měli palubní lísky předem rezervovat.

Slezská Harta, kterou spravuje státní podnik Povodí Odry, je nejmladší a nejmodernější přehradou v zemi, současně je největší moravskou přehradou. Byla vybudována za více než dvě miliardy korun v roce 1997. V prvních deseti letech provozu se osvědčila jako zásobárna pitné vody i ochrana proti povodním. Patří mezi deset největších nádrží v Česku. Nádrž se kromě rekreace využívá také jako zdroj užitkové vody, je v ochranném pásmu. Nesmí se tak na ní používat lodě se spalovacími motory. Od roku 2007 je cílem nejen přilehlých obcí udělat z ní turisticky využívané „moravskoslezské Lipno“.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované