Hlavní obsah

Prvním Zlínským patriotem je Petr Dvořák, ocenění udělil primátor

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

2. 8. 21:26

Prvním Zlínským patriotem je Petr Dvořák. Ocenění nazvané Zlínský patriot udělil primátor Jiří Korec (ANO) poprvé. Určeno je pro lidi, kteří mají prokazatelný přínos svému okolí ve Zlíně v jakékoliv oblasti veřejného života.

Článek

Petr Dvořák, který žije ve Zlíně od narození, získal ocenění za své nezištné aktivity v údržbě veřejného prostoru.

„Ocenění má vyzdvihnout obyvatele města či kolektivy, mimo podnikatelskou sféru, za jejich pomoc a přínos v oblasti veřejného života a rozvoje občanské společnosti. Velmi si cením nezištné pomoci městu a občanům města. Pan Dvořák společně se synem v době covidu například odplevelili městský chodník. Když zveřejnil fotku, jak to vypadalo předtím a potom, tak opravdu byl vidět velký pokrok, stal se z něj opět široký chodník skoro jako nový,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Dvořák ocenil komunikaci mezi obyvateli a radnicí. „Osobně můžu říct, že veškeré podněty, které jsem dal na zlepšení, vyčištění nebo opravení, byly všechny z 80 procent ze strany města vyřízeny. Některé za tři dny, jiné za měsíc, podle náročnosti oprav. Toho si velice cením,“ uvedl.

Cena Zlínský patriot bude udělována jednou za čtvrt roku a je určena zejména obyvatelům Zlína. Není však podmínkou, aby šlo pouze o obyvatele města. „Nominaci konkrétní osoby může podat kdokoliv starší patnácti let prostřednictvím formuláře v systému Mobilní rozhlas. Návrhy na ocenění osobností druhého kola lze zasílat do 30. září 2021. Osobnosti, které nebudou oceněny v aktuálním kole, se automaticky posouvají do výběru následujícího období. Ze zaslaných návrhů vybere primátor Jiří Korec v každém kole vždy jednu osobnost, která si jako cenu pak bude moci vybrat jeden z produktů nabízející městské společnosti, jako jsou hokejový klub Berani Zlín, Lázně Zlín, filharmonie Bohuslava Martinů, Městské divadlo Zlín a podobně,“ uvedl Melzer.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované