Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Filip Harzer na Ukrajině. V těchto dnech vycházejí na Seznam Zprávách reportáže, které během své cesty nasbíral.

Reklama

3. 1. 10:42
aktualizováno • včera 13:55

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 31. května: S prezidentem do Rakouska

  Prezident Petr Pavel vyrazil do Vídně na státní návštěvu vlakem, běžným linkovým spojem railjet. Za redakci Seznam Zpráv cestuje reportér Ondřej Koutník, který bude v rakouské metropoli také natáčet další díl nového videopořadu Off Record, který mapuje, jak se chovají politici, když zhasnou kamery.

  Foto:

  Reportér Ondřej Koutník na cestě do Vídně

  Pavla ve čtvrtek čeká přijetí u rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena, setkání s předsedou rakouské Národní rady Wolfgangem Sobotkou nebo schůzka s ministryní obrany Klaudií Tannerovou.

 • 30. května: O nejnovějším polském problému v ČT

  V Polsku se chystá komise pro „vyšetřování ruského vlivu mezi lety 2007–2022“. Nikdo se ani netají tím, že je namířená proti Donaldu Tuskovi, lídrovi nejsilnější opoziční strany. Komise stojí mimo justici, je politická a může zakázat výkon veřejné funkce na deset let. O tom, jakou cestou se polská strana PiS krátce před parlamentními volbami vydává, hovořil v Horizontu ČT24 v České televizi reportér Seznam Zpráv Filip Harzer.

  Pořad si můžete pustit zde.

  Foto: Repro: Seznam Zprávy

  Filip Harzer (vpravo) hostem Horizontu ČT24.

 • 27. května: Ukrajinští vítězové Eurovize v Praze

  V sobotu zavítalo do Prahy uskupení Kalush Orchestra, které v roce 2022 vyhrálo Eurovizi, známou mezinárodní hudební soutěž. Ještě než ukrajinští hudebníci v prostorách Lucerna Music Bar odehráli koncert, pořídila s nimi redaktorka zahraniční rubriky Tereza Ulrychová rozhovor. Zveřejníme ho na Seznam Zprávách již brzy.

  Foto: Tereza Ulrychová

  Tereza Ulrychová s členy hudební skupiny: Tymofijem Muzyčukem (vpravo) a Oleksandrem Slobodjanykem (vlevo).

 • 26. května: Karel Schwarzenberg hostem Galerie osobností

  Foto: Michal Turek

  Karel Schwarzenberg byl dalším hostem šéfredaktora Seznam Zpráv Jiřího Kubíka.

  „Zvědavej jsem furt.“ Bývalý ministr, senátor a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přijal pozvání Seznam Zpráv a byl dalším hostem v novém pořadu Galerie osobností. Jeho nedávné hospitalizace přiměly moderátora Jiřího Kubíka, aby se na úvod zeptal na zdraví. A Schwarzenbergova odpověď potvrdila, že je to pořád „starej dobrej“ kníže: „Podívejte se, v mém věku už to zdraví není tak, jak bejvalo. Měl jsem zápal plic a z toho jsem se vyléčil. Ale samozřejmě, že když vám je 85, tak už v plné síle nejste, infekce vás lehce dostanou a tak dál. To si člověk musí zvyknout. Tak, jak jsem ohluchl a špatně vidím, špatně chodím, ani už nepajdám… Tak to jsou všechno důsledky stáří. … Zvědavej jsem ale furt.“

  Rozhovor v audiopodobě, videu i v editovaném psaném textu zveřejníme brzy v sekci Galerie osobností.

 • 25. května: Sirény znovu zněly Kyjevem

  Foto:

  „V Kyjevě po pár dnech relativního klidu znovu v noci zněly sirény. Ukrajinci ale hlásí, že všech 36 ruských íránských dronů sestřelili. Zřejmě mířily hlavně na kritickou infrastrukturu a vojenská zřízení na západě země,“ píše ráno z Kyjeva náš kolega Filip Harzer. Fotografie pochopitelně pochází z předchozího večera.

 • 24. května: Byznys Club v centrále J&T Banky

  Šéfredaktor SZ Byznys Martin Jašminský si do Byznys Clubu pozval viceprezidenta BusinessEurope a Svazu průmyslu a dopravy ČR Radka Špicara (uprostřed) a zakladatele společnosti Mailstep Jana Rozlivku (vlevo).

  Debatovali o tom, jak správně přemýšlet o investicích a jak investovat, abychom svůj majetek dlouhodobě zhodnocovali.

  Byznys Club tentokrát hostí Café Rustonka v centrále J&T Banky v pražském Karlíně.

  Foto: Ondřej Katz

  Byznys Club v Café Rustonka.

 • 24. května: Redaktoři Seznam Zpráv se školáky řešili kyberšikanu i fake news

  Redaktoři Seznam Zpráv Petr JunaBarbora Novotná (na snímku vlevo nahoře) navštívili v úterý ZŠ Malostranská, kde si se žáky třetí třídy zkusili, co obnáší práce novináře a proč nevěřit všemu na internetu. S dětmi si povídali i o tom, co je kyberšikana, jak se jí bránit a jak ji řešit.

  Foto:

  Žáci ZŠ Malostranská si zkouší točit reportáž.

 • 24. května: Seznam Zprávy v obci, kde Rusové věznili i malé děti

  Reportér Seznam Zpráv na Ukrajině Filip Harzer se přesunul do vesnice Jahidne u Černihivu. „Rusové tu v březnu 2022 věznili měsíc ve sklepení školy v malých kójích po dvaceti osobách celkem 367 lidí, mezi nimi desítky malých dětí včetně roční Poliny. Ještě dlouho poté měla noční můry,“ popisuje Filip. Reportáž již brzy na našem webu.

  Foto:

  Malá Polina.

 • 24. května: Reportér Seznam Zpráv o českých aktivitách z pouštního království

  V Rijádu, hlavním městě Saúdské Arábie, začalo česko-saúdskoarabské obchodní fórum. Fóra se z české strany účastní patnáctičlenná podnikatelská delegace, tvořená firmami působícími v oblastech od obranného průmyslu přes petrochemii, stavebnictví, informační technologie a hudební průmysl až po lázeňství.

  Součástí české delegace, kterou vede ministr zahraničí Jan Lipavský, je reportér Seznam Zpráv Milan Rokos. „Bude se jednat o energetice, možná o dovozu vodíku – o oblasti, ve které chce být Saúdská Arábie světovým lídrem,“ přibližuje z Rijádu. A sám se chce podívat na to, jak se země s plánem reforem (známých jako „vize 2030“) snaží vymanit ekonomiku ze závislosti na exportu ropy a stát se významným hráčem například také v oblasti turismu.

  Foto:

  Reportér zahraniční rubriky Seznam Zpráv Milan Rokos v Rijádu.

 • 23. května: Na recepci s britským princem Edwardem

  Do Česka v úterý přicestoval britský princ Edward, bratr krále Karla. Vévoda z Edinburghu se ještě téhož dne v zahradách britské ambasády setkal s více než 50 mladými lidmi z celé země.

  Mezi vybrané lídry se dostaly i redaktorky zahraniční rubriky Seznam Zpráv Tereza UlrychováNatálie Sousa.

  Foto: UK Embassy

  Redaktorka Tereza Ulrychová (vlevo) během rozhovoru s vévodou z Edinburghu.

  Foto: UK Embassy

  A také redaktorka Natálie Sousa (vpravo), která si pozvání vysloužila svým podcastem Lásky čas na Radiu Wave.

 • 23. května: Reportér Seznam Zpráv v ukrajinském Černihivu

  Foto:

  Reportér Seznam Zpráv Filip Harzer dorazil do Černihivu. Rozbořená budova, kterou vidíte za jeho zády, byla před válkou sportovním komplexem, ve kterém se připravovali ukrajinští olympionici. „Šéf vojenské správy města, se kterým jsem na místě byl, velel obraně města. Říkal, že komplex byl zničen prakticky v prvních týdnech ruské agrese,“ říká ke snímku Filip. Reportáže z Ukrajiny budete na stránkách Seznam Zpráv nacházet v následujících dnech.

 • 22. května: Mapujeme ve Washingtonu další kapitolu česko-amerických vztahů

  Reportérka Seznam Zpráv Tereza Šídlová je součástí české delegace ve Spojených státech, v jejímž čele je šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a ministryně obrany Jana Černochová. Ta má v úterý v Pentagonu podepsat klíčovou dohodu o obranné spolupráci (DCA). Pekarovou Adamovou zas čeká jednání s kongresmany o Ukrajině.

  Foto:

  „U klíčového spojence. Pokusím se ve Washingtonu zjistit pro čtenáře @SeznamZpravy co nejvíce informací o tom, jaké jsou česko-americké vztahy na prahu postzemanovské éry. Pokrývala jsem radar, jaderné tendry s US účastí i rozpaky Zemanovy éry. Je tu nepochybně nová kapitola,“ připsala ke snímku od Bílého domu reportérka Tereza Šídlová.

 • 22. května: Na reportážní cestě v Bruselu

  Reportér zahraniční rubriky Seznam Zpráv Tomáš Pergler se vydal do Bruselu na setkání ministrů zahraničí Evropské unie. Bude tam zjišťovat, jak chce sedmadvacítka postihovat příbuzné sankcionovaných Rusů, kteří dál žijí v Evropské unii. Tomáš nedávno psal o zeti jednoho z klíčových mužů ruského válečného průmyslu Rostislavu Zorikovovi, jenž žije v Praze.

  Foto: Tomáš Pergler

  Tomáš Pergler v Bruselu.

 • 18. května: Připravujeme rozhovor o nucené práci v Číně

  Redaktorka Tereza Ulrychová se v Praze sešla s Louisou Greveovou, která je v projektu Uyghur Human Rights Project ředitelkou pro globální propagaci jeho činnosti. Společně si povídaly o tom, jak Čína využívá nucenou práci, nebo o tom, jak se za poslední roky změnila situace Ujgurů, tedy muslimské menšiny žijící na severozápadě země.

  Rozhovor už připravujeme a najdete ho brzy na našem webu.

  Foto: Tereza Ulrychová

  Louisa Greveová (vlevo) s redaktorkou Terezou Ulrychovou.

 • 11. května: Fotograf Seznam Zpráv Michal Turek vyhrál v Czech Nature Photo 2023

  Fotograf Seznam Zpráv Michal Turek si ze soutěže Czech Nature Photo 2023 odnesl 1. místo v kategorii Zvířata v lidské péči. Mezinárodní porotu zaujala fotografie krkavce nazvaná Výchova ptactva v záchranné stanici Jinonice.

  Foto: Repro: FB Michala Turka

  Michal Turek s vítězným snímkem.

 • 11. května: Komentujeme pro vás vládní balíček úspor

  Vláda za pět minut dvanáct představuje úsporný balíček a důchodovou reformu. Živý přenos ze Strakovy akademie komentují online redaktoři Seznam Zpráv Lucie Stuchlíková, Martin Čaban a Martin Jašminský - zde.

  Foto:

  Komentátor Seznam Zpráv Martin Čaban (vlevo) a šéfredaktor SZ Byznys Martin Jašminský během komentování přenosu z vlády.

  Foto:

  Šéfka politické buňky Seznam Zpráv a spoluautorka podcastu Vlevo dole Lucie Stuchlíková vede online přenos.

  Foto:

  Momentka od editorského stolu.

 • 9. května: Rozhovor s britským velvyslancem nejen o korunovaci

  Redaktorky Seznam Zpráv Tereza UlrychováTereza Šídlová v úterý v prostředí britské ambasády vyzpovídaly britského velvyslance v Česku. S Mattem Fieldem hovořily o tématech, která se nabízejí – o sobotní korunovaci krále Karla III. i o česko-britských vztazích. Ovšem zajímaly se například i o to, jak diplomat Field vnímá ruské vlivy na Balkáně, kde dříve působil.

  Interview najdete na našem webu již brzy.

  Foto: British Embassy

  Matthew Field a redaktorky Seznam Zpráv Tereza Šídlová (uprostřed) a Tereza Ulrychová během rozhovoru.

 • 26. dubna: Reportér Seznam Zpráv v Jižní Koreji

  Sílící napětí po nedávných testech raket Severní Koreou, hrozba hladomoru v KLDR i měnící se vztah Jižní Koreje k NATO a Ukrajině. Tato témata právě pokrývá reportér Seznam Zpráv Lukáš Marek přímo v Jižní Koreji.

  V rámci mezinárodní konference pořádané místní novinářskou asociací se mimo jiné vydal i do demilitarizovaného pásma. Na fotce můžete na pozadí vidět výhled přímo na území KLDR.

  Foto:

  Výhled do Severní Koreje z jihokorejské pozorovatelny v demilitarizovaném pásmu.

 • 22. dubna: Šťastný podcast a České podsvětí vystupují na Podcastovém maratonu

  Šťastný podcast ve složení Jindřich Šídlo, Konstantin Sulimenko, Tereza Povolná a Ondřej Lasák a podcast České podsvětí, tedy Josef Klíma a Adam Miklica, vyrazili do Ostravy na Podcastový maraton, kde spolu s dalšími top českými podcasty vystupují před fanoušky. Živě nahraný díl Šťastného podcastu uslyšíte již v pondělí.

  Foto: Šťastné pondělí

  Tým Šťastného podcastu.

 • 20. dubna: Články Seznam Zpráv byly nominovány na Novinářskou cenu

  Redakce Seznam Zpráv letos vybojovala tři nominace, z toho reportér Jan Novák byl nominován hned dvakrát. V kategorii Nejlepší psaný analyticko-investigativní příspěvek byl do užšího výběru zařazen za svou investigaci o trenérovi kickboxu, který byl odsouzen za znásilnění, a přesto stále pracoval s dívkami. A v kategorii Nejlepší audiovizuální analyticko-investigativní příspěvek byl nominován za sérii reportáží o českém recidivistovi, který se 11 let skrýval v Senegalu.

  Třetí nominaci Seznam Zpráv získali Pavel Kasík a Matouš Lázňovský, kteří mají šanci získat Cenu za inovativní online žurnalistiku za svůj článek o mutaci omikron. Oznámení vítězů proběhne 3. května.

Reklama

Související témata:

Hlavní zprávy