Hlavní obsah

Na jihu Moravy dnes padlo 11 teplotních rekordů, nejtepleji bylo ve Strážnici

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

5. 8. 22:22

Dnešní tropické počasí na jihu Moravy pokořilo 11 teplotních rekordů pro 5. srpen. Nejvyšší teplotu, 36,6 stupně Celsia, naměřila stanice ve Strážnici na Hodonínsku, kde dosud platil rekord 35,5 stupně z roku 1947.

Článek

Ze stejného roku byl také rekord z Lednice na Břeclavsku, a to 33,5 stupně, dnešních naměřených 35,9 stupně jej ale smazalo, uvedl Peter Hruška z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Brně.

V Kuchařovicích na Znojemsku dnes teplota vystoupala na 35,8 stupně, dosavadní maximum z roku 2003 bylo 34,7 stupně Celsia. Rekordní teploty nad 35 stupňů dnes meteorologové naměřili ještě v Dyjákovicích na Znojemsku, Troubsku na Brněnsku, v Brně-Žabovřeskách a v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku. V Nemochovicích na Vyškovsku stačila k pokoření dosavadního maxima teplota 33,6 stupně, rekord z roku 2015 byl 31,9 stupně Celsia.

Dnešním dnem by horké počasí na jihu Moravy mělo skončit. V noci by se mělo začít zatahovat a na většinu území by měly od západu přijít přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou k 18 stupňům a pršet by mělo ještě dopoledne. Během dne by měly srážky ustávat a nejvyšší odpolední teploty mají dosáhnout 23 až 26 stupňů. Srovnatelné odpolední teploty by měly pokračovat až do úterý, v noci se ale ochladí místy až na deset stupňů.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované