Hlavní obsah

Nové koupaliště v Dubici v České Lípě přivítá první návštěvníky až v roce 2024

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

16. 6. 2022 13:40

Nové koupaliště v přírodním areálu v Dubici v České Lípě přivítá první návštěvníky až v roce 2024, původně přitom radnice počítala s otevřením už příští rok.

Článek

Veřejná soutěž na dodavatele se protahuje, stavba tak začne až příští rok na jaře. Stavba, která podle odhadů přijde bez DPH na 220 milionů korun, je největším novodobým projektem města. K zakázce je řada dotazů, zadání se doplňovalo a lhůta pro podání nabídek se tak prodloužila do 22. července. Na dotaz ČTK to dnes řekla starostka Jitka Volfová (ANO).

„Je to zásadní investice a my jsme se dohodli na tom, že bude vhodnější, aby se koupaliště neotevíralo po sezoně, na konci září, i s ohledem na záruční dobu. Takže by k předání staveniště mělo dojít k 1. březnu příštího roku a dokončeno by mělo být v březnu roku následujícího s tím, že by tam pak měl být zkušební provoz, abychom začali provozovat koupaliště v červnu 2024,“ doplnila starostka. Město podle ní zohlednilo záruční dobu. „Abychom se nepřipravili o půl roku, to by byla škoda,“ dodala.

Bazén s atrakcemi vyroste vedle zatopeného lomu v Dubici, v němž je kvůli přemnoženým sinicím už léta koupání zakázané. Vodu se tam podle starostky nedaří vyčistit. Nové koupaliště by tak podle ní mělo navázat na atrakce, které už v přírodním areálu jsou, jako je vodní vlek nebo 3D bludiště. Projekt počítá také s umístěním karavanových stání u vstupu do areálu nebo s novými kurty na plážový volejbal. Areál je podle Volfové tak rozsáhlý, že dává i možnosti dalšího rozvoje.

Podle místostarosty Martina Brože (ANO) v Dubici vznikne velký bazén s vodními atrakcemi a dvěma drahami pro plavání o rozloze více než 900 metrů čtverečních. Vlastní malý bazén budou mít na dojezdu tobogan a skluzavky a samostatný bazén o rozloze přes 200 metrů čtverečních bude pro děti. „Kapacita areálu je projektována na 860 lidí celkem a 330 lidí v obou bazénech,“ doplnil. Součástí areálu je také zázemí včetně sociálního zařízení, sprch, převlékáren, venkovního občerstvení a parkoviště, projekt počítá i s využitím solární energie.

Plánů na koupaliště bylo ve městě s 37 000 obyvateli za posledních 30 let několik. Už na začátku se zvažovala výstavba v Dubici, předchozí vedení města v čele s ČSSD ale připravilo výstavbu koupaliště vedle Sportareálu v centru. Projekt zhruba za 108 milionů korun byl ale kvůli umístění terčem kritiky. Nové vedení města v čele s ANO se rozhodlo záměr opustit a vrátit se k plánům v Dubici. Projekt zpracovala společnost Centroprojekt Group, která v minulosti spolupracovala na koupalištích a akvaparcích v Pasohlávkách, Hradci Králové, ale také ve slovenském Popradu nebo chorvatské Poreči.

Reklama

Doporučované