Hlavní obsah

Moravskoslezskou i olomouckou část Jeseníků letos propojí přímé dopravní spojení

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Reklama

8. 6. 2022 11:57

Moravskoslezskou i olomouckou část Jeseníků letos propojí přímé dopravní spojení. Turisté se cyklobusem budou moci bez přestupů dostat z Ostravy a dalších míst Moravskoslezského kraje až na Červenohorské sedlo.

Článek

Cyklobus bude sloužit nejen cyklistům, ale i pěším turistům. Přímé spojení vznikne propojením linek Ostrava-Malá Morávka a Malá Morávka-Kouty. „Poptávka po takzvaných cyklobusech se rok od roku zvyšuje a je znát, že lidé tyto služby hojně využívají. Jsem rád, že se nám podařilo dohodnout se společností Z-Group bus, aby se propojily části Jeseníků na olomoucké i moravskoslezské straně. Protože turisty a cyklisty hranice regionů nezajímají, chtějí se pohodlně dostat za krásnou přírodou na výlet do hor,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška (ANO).

Cyklobus poprvé vyjede už tuto neděli a bude turisty vozit vždy o víkendech a svátcích, a to až do 11. září. „Vznikne přímé spojení z Ostravy přes Opavu, Krnov, Bruntál, Malou Morávku na Červenohorské sedlo až do Koutů nad Desnou,“ upřesnil Krkoška.

Cyklobusem bude možné přepravit až 25 kol. „Doporučuji si místa rezervovat, cestující tak budou mít jistotu, že je určitě i s kolem přepravíme. Obecně zaznamenáváme vysoký nárůst poptávky po cyklobusech. Rok od roku je větší zájem, a proto postupně navyšujeme i počet linek. Letos obsluhují čtyři cyklobusy naší společnosti oblast Beskyd a jeden Jeseníky. Uvidíme, jak tomu bude v budoucnu a jestli budeme v rozšiřování spojů pokračovat,“ uvedl Jan Širc, oblastní ředitel společnosti Z-Group bus, která cyklobus provozuje. Detail spojení lidé najdou na stránkách IDOS.

Provoz cyklobusu finančně podpořila olomoucká i moravskoslezská centrála cestovního ruchu. „Doposud žádné takové přímé propojení neexistovalo. Lidé budou moci například nechat auto na odstavném parkovišti, prochodit hory křížem krážem a pak je autobus dostane zpět k vozu. Lidé tak pohodlněji než doteď mohou trávit aktivně volný čas na obou stranách Jeseníků, což je pro rozvoj cestovního ruchu stěžejní,“ řekl jednatel MS Tourism Petr Koudela.

Reklama

Související témata:

Doporučované