Hlavní obsah

Muzikál Noc na Karlštejně 24. června otevře novou scénu na Občanské plovárně

Foto: Profimedia.cz

Karlštejn.

Reklama

11. 5. 19:44

Obnovená premiéra originální verze muzikálu Noc na Karlštejně 24. června otevře novou letní scénu na pražské Občanské plovárně.

Článek

Po desítce představení se muzikál napsaný podle příběhu Jaroslava Vrchlického přesune do Mělníka, kde ho na letní scéně budou hrát od 28. července do 10. srpna. Novináře o tom dnes informovaly zakladatelka pořádající agentury Divinus a herečka Kateřina Brožová.

„Letní zcela zastřešenou scénou vytváříme multifunkční prostor pro 650 lidí, po Noci na Karlštejně zde plánujeme i další představení, například Trhák,“ uvedl producent nové pražské scény Daniel Hádl.

Brožová v alternaci s Monikou Absolonovou ztvární postavu Elišky. Jako Arnošt se objeví Marek Vašut nebo Jan Vlasák, Alenu zahrají Sabina Laurinová nebo Linda Stránská a jako Pešek se představí Petr Vondráček. Role Karla IV. připadla Petru Štěpánkovi.

„Když mi bylo 22 let, tak jsem hrál na Karlštejně v té prapůvodní Vrchlického hře Peška. Po letech mě pak oslovili s rolí Karla IV, kterého jsem v Hudebním divadle Karlín hrál 14 let. Kromě toho v tom ještě hostuju v pardubickém divadle a pořád mě to baví,“ řekl ČTK Štěpánek.

Východočeské divadlo Pardubice v amfiteátru u hradu Kunětická hora uvedlo premiéru nové verze muzikálové komedie Noc na Karlštejně loni v červnu. Oblíbený muzikál se mimo jiné hrál také na nádvoří zámku v Dobřichovicích u Prahy, v roce 2013 veselohru uvedli i na nádvoří hradu Karlštejn, kde se divadelní Noc na Karlštejně hrála poprvé po 40 letech.

„Je to od režiséra Podskalského skvěle seškrtané, od Karla Svobody skvělá muzika, kterou si zpívají všichni, takže se jedná o takovou kultovní muzikálovou záležitost, něco jako je Prodaná nevěsta v opeře nebo Lucerna v činohře,“ podotkl Štěpánek.

Příběh Jaroslava Vrchlického vycházející z nepravdivé pověsti, že na hrad Karlštejn vybudovaný Karlem IV. nesměla vstoupit žádná žena, je velmi populární. V roce 1973 mu dal filmovou podobu režisér Zdeněk Podskalský. V jednom z nejúspěšnějších českých filmových muzikálů podle známé předlohy Jaroslava Vrchlického s písněmi Karla Svobody s texty Jiřího Štaidla a Eduarda Krečmara se objevili Vlastimil Brodský, Daniela Kolářová, Jana Brejchová či Waldemar Matuška.

„Film jsem viděl samozřejmě několikrát, a je to líbezné podívání. Hrají tam kolegové, třeba jeden z mých nejbližších přítel Jaromír Hanzlík. Když si uvědomíme, kolik je to let, kdy film vznikl a stále se reprízuje, tak je vidět, že lidé ten příběh pořád chtějí,“ dodal Štěpánek.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované