Hlavní obsah

Na letišti se kvůli předsednictví dočasně uzavře parkoviště u terminálu 2

Foto: Unsplash

Ilustrační foto.

Reklama

1. 7. 13:52

Pražské letiště od 10. do 15. července uzavře expresní parkoviště před odletovou halou druhého terminálu. Důvodem je přeprava účastníků akcí v rámci předsednictví Česka v Radě EU.

Článek

ČTK dnes o tom informovalo Letiště Praha v tiskové zprávě. Kvůli předsednictví Česka v Radě EU by mělo mezi Prahou a Bruselem podle odhadů vlády cestovat během následujících šesti měsíců celkem asi 80 000 lidí.

Pro ostatní cestující bude dál sloužit parkoviště PB Economy před příletovou halou terminálu 2 a expresní parkoviště před terminálem 1.

„Doporučujeme sledovat dopravní navigaci při příjezdu na letiště. Na všech těchto parkovištích bude platit režim 15 minut zdarma. Při příletu na terminál 2 doporučujeme cestujícím sledovat navigaci u východů z příletové haly nebo informovat u informačních přepážek,“ řekl člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský.

Během vytížených dnů bude u vjezdu na estakádu a na křižovatce Schengenská a Aviatická asistovat policie. V terénu na parkovištích pak chce letiště nasadit zvýšený počet asistentů parkování, kteří budou cestujícím pomáhat s navigací.

ČR se předsednictví ujala dnes. Kritické bude zejména období od 6. do 21. července, kdy by se mezi Prahou a Bruselem mělo pohybovat přes 6000 lidí. To zatíží současné letové kapacity na trase. Z Prahy na bruselské letiště Zaventem v současnosti létají pouze aerolinky Brussels Airlines, které však budou během prázdnin vypravovat pouze jeden spoj denně. To ale zřejmě nebude stačit náporu cestujících, část z nich tak bude muset využívat například další linku Ryanairu, která létá z Prahy do města Charleroi, jež je od Bruselu vzdáleno přes 60 kilometrů, nebo leteckých linek s přestupem. Pro delegáty z okolních zemí je podle vlády variantou také vlakové či automobilové spojení. Na podzim by se situace už měla zlepšit, protože Brussels Airlines budou vypravovat až tři spoje denně.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované