Hlavní obsah

San Francisco jako první město v USA zakázalo prodej e-cigaret

V San Franciscu nyní není možné prodávat žádné druhy ochucených nebo neochucených e-cigaret. (Video: Adam Ryšánek, AP, Reuters)

Reklama

20. 6. 2019 5:00

Zástupci San Francisca v úterý jednomyslně rozhodli o zákazu prodeje elektronických cigaret. Město bude prvním ve Spojených státech, které se k takovému kroku uchýlí.

Článek

Opatření by mělo platit, dokud Úřad pro kontrolu potraviny a léčiv nedokončí přezkum účinků elektronických cigaret na veřejné zdraví. Před tím než se opatření stane zákonem, bude vyžadovat další hlasování.

Od roku 2014 jsou elektronické cigarety nejčastěji používaným tabákovým výrobkem mezi mladými lidmi v zemi. 1 z 5 studentů středních škol v USA v loňském průzkumu americké vlády uvedl, že v předchozím měsíci vapoval.

Majitelé malých podniků oponují, že zákaz bude mít velký dopad na jejich živobytí a zvýší prodej e-cigaret na černém trhu. Také tvrdí, že u dospívajících je pravděpodobnější nákup elektronických cigaret online než v kamenném obchodě.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené