Hlavní obsah

Seriál zadarmo je nadevše. Diváci zakázaných serverů si našli náhrady

Foto: Youtube.com / HBO

Jeden z nejpopulárnějších seriálů letošního roku, minisérie HBO Černobyl.

Reklama

10. 12. 2019 16:05

Podle průzkumu se nedávné rušení serverů nelegálně poskytujících seriály dotklo 17 procent českých uživatelů internetu. Většina si prý našla jiný streamovací zdroj, nebo filmy a seriály stahuje k sobě do počítače.

Článek

Mezi tuzemskými internetovými uživateli, kterých se rušení nelegálních streamovacích serverů s filmy a seriály dotklo, převažují mladí mezi 15 a 34 lety. Vyplývá to z průzkumu Nielsen Admosphere mezi 500 respondenty.

Na otázku, jaké konkrétní důsledky pro tyto uživatele nastalá situace má, nejčastěji odpovídali, že si našli či najdou jiný neplacený stream pro filmy a seriály, ale také že stahují nebo budou stahovat videoobsah zdarma do svého zařízení.

Některé streamovací servery, které nelegálně nabízely filmy a seriály zdarma, ukončily provoz před pár týdny. Stalo se tak po žalobě Aliance pro kreativitu a zábavu, která sdružuje hollywoodská studia nebo služby jako Netflix či Amazon. Vynucené ukončení provozu zasáhlo i některé české servery, kde mohli diváci sledovat videoobsah s českými titulky. Na začátku listopadu se tak odmlčely například weby Topseriály.to, Najseriály.sk a služby jako Verystream, Openload, Streamanga či Rapidvideo.

Informace o aktuálním rušení zaregistrovaly bezmála dvě pětiny dotázaných, přičemž 20 procent toto téma zároveň zajímá a 19 procent ne. Více než poloviny respondentů výzkumu se však rušení seriálových serverů nedotýká vůbec a 29 procent prozatím neví, zda je změna nějak ovlivní.

Zajímavostí je, že 17 procent dotázaných informace o rušení serverů nezachytilo, přitom je ale toto téma zajímá.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované