Hlavní obsah

Sloni indičtí v ostravské zoo mají nové stínidlo za 2,2 milionu

Ilustrační foto.

Reklama

4. 8. 2021 21:34

Původní stínidlo bylo nevyhovující a sloni se tak spíše zdržovali ve stínu budovy pavilonu, tedy ve velké vzdálenosti od vyhlídek pro návštěvníky. Výstavba stínidla přišla na více než 2,2 milionu korun.

Článek

Zoo se proto rozhodla vybudovat pro ně nové zázemí. „Sloni indičtí upřednostňují spíše lesní prostředí, proto vyhledávají více stinná místa na rozdíl od jejich afrických příbuzných. Výstavbou stínidla se tak zvýšil komfort těchto majestátních zvířat. Pravidelní návštěvníci ostravské zoologické zahrady si jistě pamatují, že ve venkovním výběhu slonů indických stálo donedávna jednoduché stínidlo tvořené třemi stromovými kmeny, mezi nimiž byla natažená pevná plachta. Původní stínidlo ale s přibývajícím počtem chovaných slonů už nestačilo, navíc postupně dosloužilo,“ uvedla mluvčí zahrady Šárka Nováková.

Nové stínidlo je prostornější a vejde se pod něj celé stádo. „Sloni jakožto velcí býložravci musejí přijímat potravu kontinuálně po většinu dne. Proto jsme využili stavby nového stínidla a do sloupů zakomponovali lankové mechanismy. S jejich pomocí můžeme slonům nabízet zavěšené krmné sítě naplněné senem, které slony zaměstnají na několik desítek minut. Stínidlo tak poskytuje slonům nejen potřebný stín, ale slouží i jako zdroj potravy a zábavy,“ uvedla vedoucí zooložka Jana Pluháčková.

Stínidlo je situováno na místo dobře viditelné ze všech vyhlídek pro návštěvníky. Průměr stínidla s půdorysem pětiúhelníku je deset metrů, výška 8,5 metru.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované