Hlavní obsah

Svět se zbláznil. Britští vinaři porazili v kvalitě Francouze

Foto: Lanham Wine Estate

Jedno z vín vítězného britského vinařství. Tato lahev stojí 26 liber, tedy více než 750 korun.

Reklama

25. 11. 2020 9:27

Vinařství z britského Dorsetu si z mezinárodní soutěže odneslo titul nejlepšího producenta sektů. Nechalo za sebou i konkurenci z francouzského Champagne.

Článek

V prestižní mezinárodní soutěži letos získalo titul nejlepšího producenta sektů britské vinařství Langham Wine, založené teprve před 11 lety, které porazilo desítky věhlasných značek včetně těch z francouzského kraje Champagne. Napsal o tom deník The Times. Ve finále Langham Wine uspělo v konkurenci francouzských vín z Maison Mumm, italských z vinařství Le Bertole a sektů od další britské firmy Gusbourne.

Soutěž International Wine and Spirit Competition (IWSC) se koná každoročně v Londýně a ceny se udílejí v mnoha kategoriích od nejrůznějších typů vín až po destiláty, jako jsou vodka, gin či whisky. V kategorii šumivých vín bylo celkem přes 700 účastníků, loni si trofej odnesl známý výrobce šampaňského Veuve Clicquot.

„Už jen z toho, že jsme se dostali do finále, jsme byli v sedmém nebi… Když ale relativně malá a nová firma, jako je ta naše, zvítězí i nad někým takovým, jako je Maison Mumm, který byl založen před 250 lety, pak je to důkaz, že nic není nemožné,“ uvedl zakladatel vítězného vinařství Justin Langham.

Langham Wine vzniklo v roce 2009 v hrabství Dorset a zpočátku hospodařilo na 12 hektarech vinic, nyní jich má už 1 000 hektarů. Na jižních svazích s křídovým podložím pěstuje zejména klasické šampaňské odrůdy, jako jsou Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré) či Pinot Meunier (Mlynářka). Sekt Blanc de Blancs od Langham Wine z roku 2015 na soutěži IWSC dostal druhé nejvyšší individuální hodnocení a zlatou medaili.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované