Hlavní obsah

Sýrie už má to nejhorší za sebou, prohlásil Bašár Asad

Podle prezidenta Asada, proti kterému vlastní lidé bojují už šest let, jde Sýrie dobrým směrem.

5. 6. 2017 10:55

Krvácející země, kde občanská válka trvá už přes šest let, jde podle autoritářského prezidenta Bašára Asada dobrým směrem. To nejhorší už má prý Sýrie za sebou.

Článek

„To nejhorší je za námi," prohlásil syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro indickou televizi WION s odkazem na občanskou válku, která v zemi probíhá. Podle něj nastal zlom proto, že se syrské armádě daří porážet teroristy. V boji jí vydatně pomáhají Rusové, připomíná The Independent.

Vládní jednotky a jejich spojenci za uplynulý rok znovu získali pod kontrolu území napříč celou Sýrií, včetně celého města Aleppo.

Asadova armáda bojuje s Islámským státem a dalšími islamistickými skupinami, ale i s kurdskými silami a protivládními povstalci.

V televizním rozhovoru Asad zároveň obvinil Západ z masivní podpory nejrůznějších extremistických hnutí.

Občanská válka začala v roce 2011 masovými demonstracemi proti Asadově vládě. Od té doby bylo zabito přes 320 tisíc lidí a 11 milionů bylo nuceno opustit své domovy.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené