Hlavní obsah

Tragédie ve Francii. Násilník zastřelil tři četníky, policie ho našla mrtvého

Foto: Profimedia.cz

Četníci zasahovali u obce Saint-Just v departementu Puy-de-Dôme kvůli případu domácího násilí.

Reklama

23. 12. 2020 8:38
aktualizováno • 23. 12. 2020 9:50

Násilník ve střední Francii v noci na středu zabil tři četníky a jednoho vážně zranil, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura AFP.

Článek

Četníci zasahovali na samotě u obce Saint-Just v departementu Puy-de-Dôme kvůli ohlášenému případu domácího násilí. Starosta města Saint-Just François Chautard uvedl, že incident pravděpodobně začal jako rodinný spor a že na místo byli vysláni příslušníci ozbrojených četnických jednotek, aby evakuovali místní obyvatele a zabezpečili v oblasti klid.

Krátce po dnešní půlnoci se policisté vydali k domu, kde se ukryla ohrožovaná žena. Osmačtyřicetiletý muž jednoho z nich zastřelil a druhého zranil. Následně svůj dům zapálil a znovu začal střílet na příslušníky bezpečnostních složek, přičemž zemřeli další dva lidé.

Po několikahodinovém pátrání byl muž nalezen mrtev, informoval bez dalších podrobností francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Ministr dnes dopoledne odjede na četnickou stanici v Ambertu, kam byla převezena těla obětí, informovala agentura AFP.

Žena je podle informací agentury Reuters v pořádku. Před svým partnerem utekla na střechu domu, odkud se jí podařilo dostat do bezpečí. Nyní poskytuje výpověď, která by měla osvětlit, co přesně se v domě odehrálo. Na místě zasahovali hasiči, kteří dostali pod kontrolu požár domu.

Podle zdroje blízkého vyšetřování přijelo nejméně sedm příslušníků elitních vojenských jednotek GIGN specializovaných na terorismus, které spadají pod četnictvo. „Jsme obezřetní kvůli nebezpečnosti tohoto jedince,“ uvedl zdroj ještě před tím, než podezřelého našli.

Pachatel je podle AFP bezpečnostním složkám známý pro dřívější problémy související s péčí o dítě.

S výjimkou teroristických činů je násilí spáchané s pomocí střelných zbraní proti příslušníkům bezpečnostních sil ve Francii relativně vzácné. V květnu střílel zuřící muž z pušky na četníky v Saint-Christoly-Médoc v departementu Gironde a jednoho z nich lehce zranil.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené