Hlavní obsah

Trumpovi navzdory: Americká armáda bude od nového roku přijímat vojáky se změnou pohlaví

Americká armáda se podřídí rozhodnutí federálních soudů a začne přijímat transgenderové rekrutyVideo: AP

 

Reklama

30. 12. 2017 12:08

Osoby se změněným pohlavím se budou moci od 1. ledna hlásit do americké armády. Ta se tímto krokem podřizuje rozhodnutí federálních soudů, které dříve zrušily zákaz prezidenta Donalda Trumpa.

Článek

Americká armáda začne od nového roku přijímat do svých řad transgenderové rekruty. V sobotu to podle agentury Reuters uvedl mluvčí Pentagonu. Armáda se tak podřídí rozhodnutí federálních soudů po sobotním oznámení ministerstva spravedlnosti, že se proti jejich výroku neodvolá. Federální soudy zrušily zákaz přijímat do armády osoby se změněným pohlavím vydaný prezidentem Donaldem Trumpem.

Prezident zákaz vydal letos v srpnu. Zastavil rovněž využívání vládních fondů k financování operací měnících pohlaví vojáků v aktivní službě. Trumpovo rozhodnutí vyvolalo rozhořčenou reakci lidí s menšinovou sexuální orientací a obhájců jejich práv.

Šéf Bílého domu svým krokem zvrátil praxi, kterou loni zavedla vláda předchozího prezidenta Baracka Obamy. Rozhodnutí zdůvodnil velkými finančními náklady a rozvratem, který by podle něj změny pohlaví v armádě vyvolaly.

Bývala vojínem Manningem. Teď Chelsea pózuje na obálce zářijového Vogue.Video: Klára Galová

Reklama

Související témata:

Doporučované