Hlavní obsah

U nádraží v Chebu chybí místa k parkování, město hledá řešení

Foto: Seznam Zprávy

Karlovarský kraj.

Reklama

27. 7. 2020 15:59

Cheb jedná se Správou železnic o možnostech, jak v okolí vlakového a autobusové nádraží rozšířit počet parkovacích míst.

Článek

„Vznik nových by mohl být součástí připravované rekonstrukce odbavovací haly, kterou Správa železnic připravuje,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

„My jsme se v rámci chystané rekonstrukce odbavovací haly opakovaně sešli se zástupci Správy železnic a pokusíme se s nimi doladit společný projekt na navýšení kapacity parkování v okolí nádraží. A to hlavně vybudováním menšího parkoviště na místě současné celnice a pak ještě většího parkoviště v Hračkářské ulici, kde by Správa železnic na svých pozemcích vybudovala parkoviště a město by jej pak převzalo do správy,“ uvedl Jalovec.

Pokud by se podařilo obě lokality pro parkoviště využít, mohlo by u vlakového a autobusového nádraží vzniknout i přes sto parkovacích míst.

U vlakového nádraží, ke kterému přiléhá autobusový terminál, sice jedno parkoviště je, ale kromě cestujících jej využívají i obyvatelé sousedních panelových domů. Zaparkovat tak v okolí nádraží bývá komplikované nebo nemožné. Město přitom v okolí žádné vhodné plochy nevlastní.

Chebské nádraží nyní prochází zásadní rekonstrukcí kolejiště. Na ni by mohla navazovat rekonstrukce samotného nádraží. Projekt je ale zatím v přípravě.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované