Hlavní obsah

V Žamberku děti propadly ledem, jsou v nemocnici

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 3. 18:07

Pod třemi dětmi se dnes v Žamberku na Orlickoústecku prolomil v zámeckém parku na rybníku led. Podařilo se je resuscitovat a vrtulníky transportovat do nemocnic.

Článek

ČTK to řekli krajská mluvčí hasičů Vendula Horáková a mluvčí záchranářů Aleš Malý. „Hasiči použili nafukovací člun, vrhli se pod hladinu, pod ledovou krustou byly nalezeny všechny tři děti, v bezvědomí byly předány posádkám záchranné služby,“ řekla Horáková. Dvě dívky podle Horákové stály na břehu a viděly, jak se pod třemi dětmi led prolomil.

Na místo letěly vrtulníky Královéhradeckého, Olomouckého a Jihomoravského kraje. Hasiči vyslali tři jednotky, včetně hasičů s potápěčským výcvikem, uvedl Malý. Víc ke zdravotnímu stavu dětí sdělit vzhledem k jejich věku nemohl.

Denní i noční teploty již řadu dní nejsou pod bodem mrazu. Led na vodních plochách není pevný a dostatečně silný, upozornila Horáková. „Led by měl mít alespoň tloušťku 12 centimetrů. Po ledové ploše je snad úplně nejhorší pohybovat se po skupinách, což vypadá, že byl zrovna dnešní případ dětí. Led se totiž lokálně může přetížit a náhle prasknout,“ uvedla mluvčí hasičů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované