Hlavní obsah

Za zábavou s PPF. Skupina koupila provozovatele Fora Karlín

Foto: Forum Karlín

PPF Group koupila multifunkční objekt Forum Karlín.

Reklama

10. 7. 2021 11:20

Investiční skupina PPF pod taktovkou Renáty Kellnerové oznámila, že koupila provozovatele Fora Karlín.

Článek

Novým vlastníkem provozovatele pražského Fora Karlín se sálem pro zhruba 3000 osob je Prague Entertainment Group ze skupiny PPF. Informovala o tom firma. Prague Entertainment Group už prostřednictvím své společnosti Bestsport vlastní a provozuje pražskou O2 arenu a multifunkční a kongresové centrum O2 universum.

„Spojení všech tří objektů nám dává obrovský smysl. PPF je v O2 areně činná od roku 2012 a naše téměř desetileté zkušenosti s provozováním největší české arény tak chceme určitě využít i pro další prostory,“ uvedl dnes předseda představenstva Bestsportu Robert Schaffer.

„Forum Karlín je skvělý sál a svojí kapacitou asi 3000 osob perfektně zapadá do naší nabídky prostor, které chceme pořadatelům domácích i zahraničních koncertů či jiných společenských akcí nabízet,“ dodal.

Forum Karlín je skupina nemovitostí v pražském Karlíně, které na konci roku 2018 prodal investor Zdeněk Bakala realitnímu fondu Amundi Czech Republic. Následně v roce 2019 nemovitosti získali producent Serge Grimaux spolu s developerem Sergem Borensteinem a Janem Ludvíkem z firmy Karlín Group. V komplexu si prostory pronajímá například i vydavatelství Economia.

Forum Karlín postavila společnost Karlín Group na pozemcích historického objektu, kde se vyráběly moderní parní kotle společností Českomoravská Kolben & Daněk (ČKD) pro celé Rakousko-Uhersko. Na celkovém architektonickém řešení budovy se výraznou měrou podílel španělský architekt Ricardo Bofill. Prostor byl slavnostně otevřen v roce 2014, před koronavirovými restrikcemi se v něm každoročně uskutečnila více než stovka koncertů a různých společenských akcí.

„Já a moji partneři ze společnosti Karlín Group, Serge Borenstein a Jan Ludvík, jsme nesmírně šťastní, když vidíme, jak mladý podnik, který jsme před dvěma lety převzali, tak vyrostl a získal vlastní identitu. Ta nyní bude pokračovat pod vysoce profesionálním týmem, jenž se v Česku nachází a na který se můžeme spolehnout,“ uvedl dnes ředitel Fora Karlín a kanadský rodák Grimaux, který v 90. letech mimo jiné založil první českou síť na prodej vstupenek Ticketpro.

Společnost Bestsport, která provozuje O2 arenu a O2 universum, je plně vlastněna společností Prague Entertainment Group B.V. ze skupiny PPF. Největší česká hala O2 arena s kapacitou pro 18 000 diváků byla otevřena v roce 2004. Dosud O2 arenu navštívilo více než deset milionů diváků. V září 2019 bylo otevřeno nové multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které disponuje až 39 sály různých velikostí. Největší z nich, sál A, který pojme až 5000 osob, nyní využívá Ústřední vojenská nemocnice pro provoz Národního očkovacího centra.

PPF investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Celosvětově na konci roku 2020 zaměstnávala více než 94 000 lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Majoritním vlastníkem PPF Group, N. V. byl až do své smrti na konci letošního března nejbohatší Čech Petr Kellner.

Reklama

Doporučované