Hlavní obsah

V Polsku pochovali první oběť zásahu ukrajinské rakety

Foto: Profimedia.cz

Pohřební průvod v polském Przewodówu.

Reklama

19. 11. 2022 15:45

V polské vesnici Przewodów pohřbili první ze dvou obětí úterního dopadu ukrajinské rakety. Dvaašedesátiletý muž se dočkal státního pohřbu.

Článek

Ve vsi Przewodów na východě Polska se v sobotu uskutečnil pohřeb prvního ze dvou Poláků, kteří přišli o život v úterý po dopadu zřejmě ukrajinské rakety. Dvaašedesátiletý muž, který je jednou ze dvou prvních polských civilních obětí války na Ukrajině, se dočkal státního pohřbu. Jeho šedesátiletý kolega bude pohřben v neděli, uvádí agentura DPA.

Na záběrech polské televize byly vidět velké smuteční věnce s mašlemi v barvách polské a ukrajinské vlajky. Samotný obřad se na přání rodiny uskutečnil v kruhu nejbližších.

Obec Przewodów, která je vzdálená jen šest kilometrů od hranice s Ukrajinou, zasáhla v úterý raketa ze sousední země. První informace hovořily o tom, že střela byla ruská, nakonec se ale ukázalo, že šlo s největší pravděpodobností o střelu, která byla součástí ukrajinské protivzdušné obrany. Ukrajinu během úterý zasáhly desítky ruských raket, které mířily především na energetickou infrastrukturu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované