Hlavní obsah

Video: Ukrajinci nasadili raketomet Burevij na podvozku Tatry

Bez komentáře: Ukrajinský raketomet ráže 220 mm Burevij (Hurikán) na podvozku vozidla Tatra 815-7 8 × 8.Video: twitter/UAWeapons

 

Reklama

9. 6. 2022 14:40

Na sociálních sítích se objevilo krátké video, jak na Ukrajině projíždí ukrajinský raketomet ráže 220 mm Burevij (Hurikán) na podvozku vozidla Tatra 815-7 8 × 8. Není jasné, kde je zbraň nasazena.

Článek

Záběry raketometu Burevij, který se prodírá lesem neznámo kde, zveřejnil twitterový účet Ukraine Weapons Tracker, jenž mapuje techniku a události na frontě.

Jde o nástupce sovětského BM-27 Uragan. Odpalovací zařízení se skládá ze 16 raket ráže 220 mm a je umístěno na podvozku vozidla Tatra 815-7 8 × 8.

Výhodou zařízení je, že z něj lze odpalovat všechny rakety používané na jeho sovětském předchůdci. Ukrajina též pro tento typ raketometu vyvinula svoji střelu; ta má zvýšený dolet na 65 kilometrů.

Odpalovací zařízení se ovládá digitálním systémem řízení palby. Díky tomu může například přijímat informace z průzkumných dronů.

Celé zařízení je umístěno na podvozku těžkého taktického terénního vojenská vozidla Tatra T815-7T3RC1, jež bylo speciálně upraveno českou stranou pro ukrajinskou armádu, píše ukrajinský server Defense Express.

Podvozek Tatry pro vojenské účely využívají kromě Ukrajiny i jiné státy, mezi nimi Dánsko, Thajsko nebo Turecko, dodává obranný server.

Válka na Ukrajině

Foto: Seznam Zprávy, Shutterstock.com

.

Podívejte se, jak pomoci Ukrajině. Reportéři Seznam Zpráv se už pošesté vydali na Ukrajinu, podívejte se na jejich očitá svědectví z válkou zmítané Ukrajiny. Seznam Zprávy v ukrajinštině (praktické informace, zprávy, příběhy) – Українські новини.

To nejdůležitější k dění na Ukrajině shrnujeme každý všední den v newsletteru Tečka. Přihlaste se k odběru.

Reklama

Doporučované