Hlavní obsah

Zeman za rok udělí zpěváku Karlu Gottovi Řád bílého lva

Foto: hrad.cz

Miloš Zeman během setkání prezidentů zemí V4 na zámku v Lánech 3. října 2019.

6. 10. 2019 18:32

Udělit řád již letos u příležitosti 28. října by podle Zemana bylo příliš krátce po pohřbu, který se koná v sobotu 12. října.

Článek

Prezident Miloš Zeman příští rok udělí zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi Řád bílého lva první třídy, nejvyšší český řád. Zeman to dnes řekl v rozhovoru, který poskytl rádiu Frekvence 1.

„Karlu Gottovi chci udělit příští rok Řád bílého lva první třídy. Můžete se zeptat, proč mu ho neudělím už letos, odpověď je jednoduchá. Rodina stále ještě zažívá bolest. Kdyby byla vystavena krátce po pohřbu ceremonii ve Vladislavském sále, nebylo by to úplně dobře,“ řekl Zeman.

Řád Bílého lva je nejvyšší státní vyznamenání České republiky. Mezi jeho držiteli jsou obvykle váleční hrdinové a významní politici, přátelé republiky. Například v roce 1996 získali toto vyznamenání britská panovnice Alžběta II., armádní generál Alois Eliáš nebo izraelský prezident Ezer Weizman. O rok později Madeleine Albrightová, americká politička a diplomatka, či francouzský prezident Jacques Chirac.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené