Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Reportérka Daniela Přádová a fotograf Jan Mihaliček ve Všeobecné fakultní nemocnici

Reklama

16. 9. 8:00
aktualizováno • 11:41

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 23. listopadu: Do pořadu Výzva přišel šéf lékařské komory Milan Kubek

  Prezidenta České lékařské komory Milana Kubka zpovídala redaktorka Markéta Bidrmanová. Prozradil, že by byl pro povinné očkování lékařů a potažmo i celé populace. „My jsme již dříve vyzvali, aby očkování bylo povinné pro zdravotníky a zaměstnance ve zdravotnictví. Druhou součástí je výzva, aby vláda připravila legislativní změny, které jsou potřeba k zavedení povinného očkování pro všechny obyvatele, kteří nemají zásadní kontraindikace, protože očkování jim může zachránit život,“ řekl Kubek v pořadu Výzva.

 • 23. listopadu: Ptám se já s knězem Markem Váchou

  Hostem pořadu Ptám se já byl přednosta Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě UK a římskokatolický kněz Marek Vácha. „Uznávám, že povinné očkování je jakási poslední možnost. Ale vždycky musíme vidět, co je na druhé misce vah. A pokud by na druhé misce vah byly zachráněné životy ostatních, tak bych velmi opatrně podpořil povinné očkování,“ řekl Veronice Sedláčkové v podcastu.

 • 23. listopadu: Sledujeme jednání Sněmovny

  Reportér Jaroslav Gavenda sleduje jednání Sněmovny, která si volí zbývajícího místopředsedu. Na něj má nárok hnutí ANO, jeho kandidát Radek Vondráček v prvním kole neuspěl. SPD, jejíž zástupci se ve Sněmovně pohybují bez roušek, má za nespravedlivé, že křeslo místopředsedy nedostane.

  Foto:

  Poslanci SPD bez roušek.

 • 22. listopadu. První den zpřísnění pro neočkované

  Redaktor Seznam Zpráv Petr Švihel vyrazil do terénu zjistit, jak vypadá první den přísnějších opatření pro neočkované. Zajímají ho restaurace, které veřejně deklarují, že covidová pravidla nedodržují.

  Foto: Petr Švihel

  Petr Švihel na reportáži v restauraci, která sama sebe označuje jako „volnou zónu“.

 • 19. listopadu: Ptáme se na detaily jednoho z největších bankovních obchodů

  PPF podala bance už třetí nabídku na spojení s její finanční divizí. Cílem je sloučení Monety s Air Bank. Vznikla by tak třetí největší banka na českém trhu podle počtu klientů. Co je ve hře se ptala redaktorka SZ Byznys Karolína Štuková portfolio manažera společnosti Cyrrus Tomáše Pfeilera. Na rozhovor se můžete podívat v dnešním díle pořadu Den v byznysu, který přineseme po páté hodině.

  Foto:

  Natáčení pořadu Den v byznysu.

 • 19. listopadu: Ptám se já s Markétou Pekarovou Adamovou

  Hostem pořadu Ptám se já byla předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Zpovídala ji Veronika Sedláčková, která se také ptala, zda se nastupující vláda vyhne lockdownu. „Myslím si, že v tuto chvíli je záměr vlády Andreje Babiše udělat všechno pro to, aby nám předali zemi, co se týče covidové situace, v co nejhorším stavu,“ řekla mimo jiné Pekarová Adamová. Celý rozhovor najdete v článku níže.

 • 18. listopadu: Šéfredaktor Seznam Zpráv v debatě o zneužívání v církvi

  Problému sexuálního zneužívání by se nezačala věnovat taková pozornost, nebýt medializace některých kauz. Debatu na toto téma pořádá ve čtvrtek 18. listopadu od 19:30 volná platforma Dominikánská 8, kterou zaštiťuje řád dominikánů. Akce se koná v barokním refektáři, vstup z ulice Jalovcová 2 v centru Prahy.

  Debatu bude uvádět Veronika Sedláčková, jinak též moderátorka pořadu Ptám se já na Seznam Zprávách. Hosty budou: Jiřina Kočí, první Češka, která se svou přiznanou identitou promluvila o zkušenosti sexuálního zneužívání v církvi, Jiří Kubík, investigativní reportér a šéfredaktor Seznam Zpráv, který příběh Jiřiny Kočí i dalších přeživších zpracoval v reportážích, dále Zdenek Wasserbauer, pražský světící biskup, který má na starosti řešení těchto problémů, a salesiánský kněz Michael Martinek, který oběti zneužívání pastoračně doprovází.

  Sérii reportáží Jiřího Kubíka pod názvem Ve stínu celibátu si můžete připomenout zde.

 • 18. listopadu: Chystáme rozhovor s budoucím vicepremiérem pro digitalizaci

  Redaktorka Seznam Zpráv Tereza Šídlová dopoledne zpovídala budoucího vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj ve Fialově vládě, šéfpiráta Ivana Bartoše.

  Rozhovor najdete na našem webu v pátek, reakci na prezidentovo oznámení, že hodlá vetovat jednoho člena nastupujícího kabinetu - s vysokou pravděpodobností Piráta, jsme již zveřejnili (zde).

  Foto: Tereza Šídlová

  Budoucí ministr pro digitalizaci Ivan Bartoš ukazuje redaktorce SZ svou tramvajenku, která rozhodně není digitální.

 • 17. listopadu: 32 let svobody. Co se dělo v Praze objektivem Davida Neffa

  Politici stejně jako rodiče s dětmi, pro které je to jen přenesená vzpomínka, ve středu uctili památku těch, kdo se zasloužili o zlomení komunistické nesvobody.

  Podívejte se na fotky z celého dne, jak jej zaznamenal vedoucí fotoreportér Seznam Zpráv David Neff.

  Foto: David Neff

  Momentka z Národní třídy v Praze.

 • 17. listopad: Na Koncertu pro budoucnost

  Česko si připomíná 32 let od sametové revoluce a 82 let od uzavření vysokých škol nacisty.

  Oslavy výročí 17. listopadů 1989 a 1939 se točí především kolem pražského Albertova a Národní třídy, ale my bychom vaši pozornost rádi upřeli na Václavské náměstí. Před chvílí tam začalo občanské shromáždění - Koncert pro budoucnost, který spolumoderuje náš kolega Jindřich Šídlo. Detailněji v této zprávě.

  Vystoupí mimo jiné irský muzikant Glen Hansard, zpěvačky Jana Kirschner či Aneta Langerová, diplomat Michael Žantovský, Michal Kocáb a Šimon Pánek. Letošní ročník akce je zároveň věnován vzpomínce na Václava Havla, od jehož úmrtí letos uplyne 10 let.

  Foto: Repro Seznam Zprávy

  Jindřich Šídlo jako jeden z moderátorů Koncertu pro budoucnost.

 • 16. listopadu: Takhle vypadá nouzové opatření soukromého bunkru

  „Mlhové zabezpečení bunkru. Během čtyř vteřin není vidět na krok,“ hlásí z demonstrace soukromého bunkru redaktorka byznysové redakce Zuzana Hodková. Na ukázku privátních bunkrů, které jsou populární hlavně mezi bohatými, se můžete těšit ve videoreportáži již v příštích dnech.

  Foto:

  Nouzové opatření v bunkru.

 • 16. listopadu: Natáčení nového dílu Vlevo dole

  Podcast Vlevo dole, ve kterém vás Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší osobitým způsobem provázejí aktuální politickou situací, načíná druhou stovku odvysílaných dílů. Ten 101. se právě natáčí a k poslechnutí bude ve středu od 12:00.

 • 15. listopadu: Hlasy ulice z klimatické konference v Glasgow

  Reportérka Seznam Zpráv Jolana Humpálová na klimatické konferenci COP26 v Glasgow zpovídala účastníky i řadu protestujících. Jak vnímají konferenci i současný stav klimatu. „Je mi 74, samozřejmě tu nebudu donekonečna, ale budoucnost mi dělá velkou starost. Mám dvě vnoučata, dvouleté a pětileté. Říkám si tedy, jaký život asi povedou? Je mi zle z toho, jak se situace vyvíjí, z toho, jak nám mocní lžou. Dobře věděli, jakým směrem se bude ubírat, věděli to politici i ropné společnosti,“ říká například penzistka Marianne. Více hlasů z Glasgow najdete v článku, který vyjde již zítra.

  Foto: Jolana Humpálová

  Z dění kolem COP26 je mi velice, velice smutno, říká 74letá Marianne.

 • 15. listopadu: Čekání na Babišovu návštěvu u Zemana

  Prezidenta Miloše Zemana dnes přemístili na lůžko dlouhodobé péče, aby mohl přijímat návštěvy. Prvním by měl být premiér Andrej Babiš, který má dorazit za prezidentem v 17 hodin. Před Ústřední vojenskou nemocnicí v Praze čekají na Babiše novináři, včetně reportéra Seznam Zpráv Jaroslava Gavendy.

 • 15. listopadu: Ptám se já s Jakubem Michálkem o vstupu Pirátů do vlády

  Piráti schvalují účast své strany ve vládě Petra Fialy. Stále více hlasů zevnitř strany přitom ukazuje, že mnoho členů do vlády nechce. Bylo by odmítnutí vlády zradou voličů? A co by Piráti dělali v opozici?

  Hostem Marie Bastlové v podcastu Ptám se já byl pirátský poslanec Jakub Michálek. Proč hlasování Pirátů trvá celý víkend? „Aby se mohl zúčastnit každý člen Pirátské strany. (…) Lidé mají svoje rodiny, jezdí na víkend, jezdí na chatu,“ řekl Michálek. Sám je podle svých slov pro účast Pirátů ve vládě: „Kdyby Piráti v Česku byli první pirátskou stranou na světě, která vstoupí do vlády (…), tak by byla ta možnost prosadit ty věci z praxe.“ Celý rozhovor najdete v článku níže.

  

 • 13. listopadu: Povídání o Pelléově vile očima bývalého nájemníka

  Francouzský generál Maurice Pellé bydlel ve slavné vile v Bubenči v letech 1919 až 1920 a podle něj, jakožto po nejznámějším obyvateli, se vila i jmenuje. Reportérka Iva Špačková se v kavárně setkala s mužem, který v ní bydlel téměř 25 let. Přinesl s sebou i pár fotek z dětství. Jeho vyprávění odkrývá dosud zcela nový pohled na to, komu honosná stavba původně patřila, i to, že se možná mohla jmenovat jinak. Jak a podle koho? To se dozvíte v příběhu, který pro vás připravuje.

  Foto: Iva Špačková

  Vzpomínky na život v Pelléově vile.

 • 12. listopadu: Stopáž o covidu-19 s redaktorkou Danielou Přádovou

  „Ještě před pár týdny se Ministerstvo zdravotnictví a hlavní hygienička vzájemně uklidňovaly, že sice rostou počty pozitivních případů, ale nepropisují se do nemocnic. To už se bohužel změnilo,“ vysvětluje redaktorka Seznam Zpráv Daniela Přádová, která se koronavirovou epidemií v Česku zabývá od jejího počátku. V podcastu Stopáž ji vyzpovídal Jan Kordovský.

  Co by Čechy dál mohlo motivovat k větší proočkovanosti? Jak pokročila léčba covidu, jak fungují a k čemu slouží monoklonální látky? A jak jsou na tom čeští zdravotníci, kteří se během této vlny potýkají s agresivními i dezinformovanými pacienty? I na tyto otázky se dvojice snažila nalézt odpovědi.

Sdílejte článek
Související témata:

Hlavní zprávy