Hlavní obsah

Do Španělska na Vueltu a neporušit karanténu? Díky Čechům to jde

Po Tour de Suisse nabídne česká sportovní aplikace Rouvy fanouškům také trasy La Vuelty.

Reklama

21. 10. 2020 13:14

Čeští tvůrci tréninkového softwaru Rouvy zprostředkují cyklistům letošní trasu slavného španělského závodu La Vuelta. Dohodli se na tom s organizátory a nabídnou fanouškům hned osm závodních úseků.

Článek

La Vuelta, ale virtuálně. Firma Rouvy z jihočeského Vimperku si připsala další úspěch v mezinárodním soutěžním prostředí. Poté, co na jaře získala kontrakt s Tour de Suisse, čtvrtým nejdůležitějším závodem na světě, oznámila další spolupráci.

Tentokrát se Češi dohodli s trojkou na trhu, španělskou Vueltou, která se pyšní tradicí už od roku 1935. A letos tak jede 85. ročník etapového závodu, kvůli koronaviru odsunutého na podzim.

„Je skvělé uspořádat první digitální vydání La Vuelty. Těšíme se, až přivítáme sportovce z celého světa na silnicích s ohromujícími výhledy, které Španělsko nabízí,“ říká k právě spuštěné spolupráci Petr Samek, ředitel firmy VirtualTraining, která za projektem Rouvy stojí.

V placené aplikaci si tak cyklisté na chytrých trenažérech budou moci projet stejné úseky etapového závodu jako profesionální cyklisté. A těch, kteří uprostřed druhé koronavirové vlny trénují v obýváku nebo třeba garáži, od jara výrazně přibylo. „Věřím, že tak fanoušky zase o trochu více propojíme s jejich idoly z řad profesionálních cyklistů,“ doufá Petr Samek.

Aplikace je určená nejen pro cyklisty, ale také triatlonisty. V kombinaci s trenažérem dokáže simulovat venkovní jízdu včetně reálné zátěže a také v reálných kulisách. V rámci Vuelty to bude například vyhlášené stoupání na Alto de Moncalvillo nebo Tourmalet.

VirtualTraining

Firma vznikla v roce 2013 v jihočeském Vimperku. Od října 2020 má pobočku taky v Praze-Karlíně.

Vlastní ji čtyři majitelé, každý drží 25 procent. Mezi nimi jsou i bratři Samkové, Petr firmu řídí, Jiří se stará o vývoj.

Má 35 zaměstnanců a 10 dalších spolupracovníků.

V současnosti jedná s investory o vstupu do firmy.

Pro jihočeskou vývojářskou firmu tak pandemie covid-19 přinesla řadu byznysových příležitostí. Během jednoho roku spolupracovala s Tour de Suisse, americkým Ironmanem, nyní s Vueltou a intenzivně se připravuje na vstup investora.

Ale zatím jí chybějí lidé. „Posilujeme tým sportovních nadšenců napříč obory, nicméně hlavní zájem máme o vývojáře,“ říká šéf VirtualTraining Petr Samek.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama

Doporučované