Hlavní obsah

Maláčová navrhne prodloužení Antiviru. Chce lidem dát plnou mzdu

Foto: vlada.cz

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Reklama

13. 10. 2020 11:46

Prodloužení programu Antivirus A je ve hře. Na nejbližším jednání vlády ho chce navrhnout ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Tentokrát chce postihnutým vyrovnat mzdu v plné výši.

Článek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce vládě na příštím jednání navrhnout prodloužení programu Antivirus A, jímž stát dorovnává 80 procent vyplacené náhrady mzdy v karanténě a výdělku v zavřených provozech do 39 000 korun superhrubé mzdy, na celou dobu opatření proti šíření koronaviru a zpětně ke dni vyhlášení nouzového stavu.

Kompenzace by podle ní tentokrát měla být stoprocentní a strop vyplácené náhrady by se měl zvýšit na 50 000 korun. Maláčová to uvedla na Twitteru. „To je teď to nejmenší, co můžeme pro české firmy a jejich zaměstnance udělat,“ uvedla ministryně.

Vláda kvůli zhoršující se epidemické situaci vyhlásila nouzový stav od 5. října. V pondělí kvůli rostoucímu počtu nakažených schválila, že od středy do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu, budou muset být restaurace, bary a kluby uzavřeny.

Občerstvení budou moci do 20:00 prodávat přes výdejní okénka. Už nyní platí pro stravovacích zařízení zavírací doba ve 20:00. Hotelové restaurace mohou být nadále hostům k dispozici do 20:00. Už minulý týden vláda nařídila uzavření fitness center, posiloven, vnitřních bazénů, saun nebo zoologických zahrad.

Kompenzace podnikům, které zasáhla opatření proti šíření koronaviru, požaduje po vládě mimo jiné Hospodářská komora. Podle ní by měly být adresné a je mezi nimi právě také požadavek prodloužení programů na podporu zaměstnanosti Antivirus.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované